Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

100 hodin prospěšných prací. Mladíka, který na Facebooku urážel Romy a Židy, potrestal soud

100 hodin prospěšných prací. Mladíka, který na Facebooku urážel Romy a Židy, potrestal soud

Dvacetiletý Radek Šmíd se loni na facebookovém profilu hudebníka Radka Bangy nenávistně navážel do Romů a vyzýval ke zplynování Židů a jejich odsunutí z Evropy. Učinil tak poté, co zpěvák zkritizoval kapelu Ortel a její příznivce. Okresní soud v Kladně mu za to dle serveru Lidovky.cz udělil sto hodin veřejně prospěšných prací.

 

„Ano, tak se tam tleskalo nacismu. Už jen zbývá ho rozšířit, co nejvíc to půjde, protože takoví k***ti černí, Židi a tak dál musí opustit naši vlast, bílou vlast, Evropu a táhnout někam do p***ele, nebo ještě lépe - poslat je do plynu,“ měl Šmíd podle obžaloby napsat na Bangův facebookový profil.

Reagoval tak na hudebníkovo vyjádření k účasti skupiny Ortel v loňském ročníku ankety Český slavík, v němž kapela Ortel a její zpěvák shodně pobrali ocenění za druhé místo.

Odsouzený dvacetiletý příznivec kapely Ortel z Kladenska se proti rozsudku odvolávat nebude. „Odpracuji si ho. Nikdy už nic podobného nenapíšu,“ uvedl Šmíd. Odvolání se vzdala rovněž státní zástupkyně Nina Brozová, takže rozsudek je pravomocný.

Na dotaz předsedy senátu Petra Sedlaříka, proč svůj příspěvek vztáhnul rovněž na Židy, nebyl schopný odpovědět. „Nedokážu adekvátně odůvodnit, proč jsem byl tak hloupý.“

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek