Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci, které se dějí v Česku právě teď

3 důležité věci, které se dějí v Česku právě teď

Počty cizinců, kteří jsou v Česku ilegální, klesají, premiér Bohuslav Sobotka vyzval ministra financí Andreje Babiše, aby se vyjádřil k tomu, zda se úřady zabývaly dluhopisy Agrofertu. Na ministerstvu obchodu a průmysl vznikl rozkol kvůli cenám tarifů u operátorů. Co se dnes děje? 

V Česku je letos méně cizinců nelegálně

Policie loni v Česku chytila 5 261 cizinců, kteří byli v zemi nelegálně. Oproti roku 2015 je to o 3 302 zadržených cizinců méně. Loni už přes Česko do států západní či severní Evropy tolik neputovali uprchlíci v souvislosti s migrační krizí, která vypukla v roce 2015, kdy počet zadržených cizinců v tuzemsku prudce vzrostl. Nejčastěji byli loni v zemi nelegálně občané Ukrajiny, kteří tvořili téměř třetinu zadržených.

Napětí kvůli Babišovým dluhopisům

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vyzval dopisem ministra financí Andreje Babiše (ANO), aby řekl, jestli se finanční správa zabývala případy korunových dluhopisů. Svého vicepremiéra se v dopisu ptá, jak hodnotí situaci, kdy firma vydá korunové dluhopisy a jako jediný je nakoupí její majitel. Naráží tak na krok vicepremiéra, který v roce 2013, kdy svůj Agrofert ještě ovládal, nakoupil dluhopisy bezmála za miliardu a půl. Daně z nich díky platné legislativě v tomto případě platit nemusel.

Nedorozumění na ministerstvu průmyslu a obchodu kvůli tarifům

Náměstek ministerstva obchodu a průmyslu pro telekomunikaci Lubomír Bokštefl českým zákazníkům radil, aby byli aktivnější a nebáli se vyjednat si slevu u operátorů. Podle návrhu novely zákona ministra Jana Mládka to ale nebude možné, ministr chce takovou praxi zakázat. Operátoři, kteří si budou chtít zákazníky udržet, jim budou moci nabídnout jen takovou slevu, kterou dopředu zveřejní v ceníku. Pokud předloha projde v původním znění, operátoři nebudou moci ve snaze o udržení zákazníka, který chce odejít ke konkurenci, nabízet slevy nebo speciální levnější tarify.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek