Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci, které se dějí v Česku právě teď

3 důležité věci, které se dějí v Česku právě teď

Korunové dluhopisy nadále štěpí českou vládu. Premiér Bohuslav Sobotka je chce řešit na koaliční radě, ministr financí Andrej Babiš se ale postavil proti. Záležitost dle jeho názoru nemá nic společného s koalicí a její zařazení na program jednání vnímá jako kampaň ČSSD. Co dalšího se v Česku děje právě teď? 

Spor kolem korunových dluhopisů

Premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka zkraje nového týdne navrhl, aby se na jednání koaliční rady projednalo usnesení sněmovního rozpočtového výboru ke korunovým dluhopisům. Poslanci se shodli, že Andrej Babiš mohl před několika lety při nákupu dluhopisů Agrofertu obejít zákon, což premiér považuje za závažné. Ministr financí a šéf hnutí ANO Babiš to ale odmítá. „Je to pokrytectví ze strany pana premiéra, který jen potřebuje živit tuhle věc proti mně," řekl Babiš novinářům. Stejně by podle něj mohlo hnutí ANO navrhovat projednání případu OKD či poslaneckých náhrad premiéra Sobotky.

Další adept na českého prezidenta

Bývalý šéf kabinetu premiéra Jiřího Rusnoka Karel Štogl rozšíří řady uchazečů o Hrad. Oficiální kampaň hodlá zahájit až v červnu, proto její detaily, financování i tým zatím nezveřejnil. Minulý týden obhajobu prezidentské funkce oznámil Miloš Zeman, loni to byl textař a podnikatel Michal Horáček a lékař Marek Hilšer. Kandidaturu zvažují také dlouholetý předseda Akademie věd Jiří Drahoš či diplomat Petr Kolář. 

Beznoska opouští sněmovnu

Několik měsíců před volbami opouští poslanec ODS Adolf Beznoska sněmovnu. Míří totiž do kolegia Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). V dolní komoře ho nahradí ekonomický expert ODS Jan Skopeček. Poslanecký slib by měl skládat v úterý odpoledne v úvodu pokračování sněmovní schůze.


 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek