Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci, které se dějí v Česku právě teď

3 důležité věci, které se dějí v Česku právě teď

Českým ministrem průmyslu se stane Jiří Havlíček. Zemanovi odpadl soupeř v boji o hrad a doživotní trest pro Dahlgrena platí. Jaké události v Česku se dnes vyplatí sledovat? 

 Česko zná jméno nového ministra průmyslu

Premiér Bohuslav Sobotka navrhl prezidentu Miloši Zemanovi, aby se novým ministrem průmyslu stal dosavadní náměstek tohoto úřadu Jiří Havlíček (40). Sobotka předpokládá, že se s ním Zeman nyní sejde. Řekl to novinářům po schůzce s prezidentem na Hradě. Jmenování Havlíčka očekává během několika dnů. Na návrh Zeman podle premiéra reagoval pozitivně.

Petr Kolář nebude kandidovat na prezidenta

Bývalý velvyslanec v USA a Rusku Petr Kolář se definitivně rozhodl nekandidovat na Hrad. Ve čtvrtek to oznámil v dopise adresovaném Kroměřížské výzvě, který má redakce INFO.CZ k dispozici. O Kolářovi se jako o možném adeptovi na prezidentského kandidáta spekulovalo právě v souvislosti s Kroměřížskou výzvou, která hledá osobnost schopnou postavit se prezidentu Zemanovi.

Doživotní trest pro Dahlgrena platí

Olomoucký vrchní soud dnes zamítl odvolání Američana Kevina Dahlgrena obžalovaného ze čtyřnásobné vraždy svých příbuzných v Brně-Ivanovicích v roce 2013. Čtyřiadvacetiletý muž si tak pravomocně odpyká doživotní trest a uložena mu byla také zabezpečovací detence. Podle revizních znaleckých posudků byl za své jednání zodpovědný. Dahlgrena vydaly Spojené státy do Česka jako svého prvního občana. Podle jeho obhájce Richarda Špíška obžalovaný zřejmě podá dovolání k Nejvyššímu soudu.