Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci, které se dějí v Česku právě teď

3 důležité věci, které se dějí v Česku právě teď

Rodiče v Praze musí často i podvádět, aby jejich děti zapsali do školy, kam chtějí. Lobbista Marek Dalík nezná podrobnosti ohledně rozhodnutí Nejvyššího soudu, díky kterému je na svobodě a v Česku se šíří nebezpečná dětská hra, která nutí děti k sebevraždě. Co se dnes vyplatí sledovat?

V Praze nastává problém se zápisem dětí do školy

Ve školách v Praze se nemohou děti dostat do prvních tříd. Poptávka na některých „dobrých“ školách převyšuje nabídku někdy i více než dvakrát. Školy často nemohou zapsat do škol ani děti ze svých spádových oblastí. Problémy řeší losem. Navíc se často právě kvůli spádovosti rodiče uchylují k podvodům. Celou situaci v posledních letech výrazně komplikuje „boj o kvalitní školu“. Úroveň vzdělávacích institucí je natolik rozdílná, že aktivní rodiče dělají první poslední pro to, aby se jejich dítě dostalo na „dobrou školu“. Jednou z metod, která se pohybuje na hraně zákona, je účelové přehlašování trvalého pobytu dítěte na adresu ve spádové oblasti vysněné školy.

Marek Dalík neví, proč ho pustili

Lobbista Marek Dalík nezná podrobnosti rozhodnutí Nejvyššího soudu, který ve středu projednal dovolání v kauze nákupu obrněných vozidel Pandur a poté vydal příkaz k jeho okamžitému propuštění ze znojemské věznice. Uvedl to jeho advokát Radek Šmerda, který s ním mluvil po telefonu. Dalík se ocitl na svobodě po sedmi měsících, za mřížemi měl strávit čtyři roky za pokus o podvod. Podle Šmerdy klient vnímá propuštění pozitivně, trvá na své nevině a nyní nejspíš dostane příležitost, aby se věci znovu a lépe objasnily.

Nebezpečná dětská hra možná může za smrt mnoha dětí v Česku

Česká policie prošetřuje nebezpečnou dětskou hru Modrá velryba, která se k nám dostala z Ruska. Policie se o podivnou hru zřejmě začala víc zajímat po podezřelých úmrtích dětí z poslední doby. Mezi ně patří i případ dvou děvčat z Mlékojed, které se pravděpodobně dobrovolně společně vrhly pod vlak.  Modrá velryba obsahuje 50 úkolů, které hráče postupně vedou cestou čím dál větší sebedestrukce až k sebevraždě. Zapojené děti musí výsledky úkolů posílat takzvanému kurátorovi, který kontroluje dostatečně splnění, posílá další pokyny a podsouvá hráčům sebedestruktivní myšlenky. Po uplynutí 50 dnů a splnění 50 úkolů přichází smrt.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek