Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci, které se v Česku dějí právě teď

3 důležité věci, které se v Česku dějí právě teď

Zahraniční hackeři se nabourali do e-mailových schránek ministerstva zahraničí, většina firem provozující nelegální hazard po internetu se z českého trhu stáhla a sněmovní vyšetřovací komise k reorganizaci policie podává v kauze dvě trestní oznámení. Co dalšího se právě teď v Česku děje?

Útok na Zaorálkovu poštu

Do e-mailových stránek ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka a jeho zaměstnanců se nabourali hackeři. Tajné informace nezískali, prohlásil šéf rezortu. Útok byl prý sofistikovaný, stojí za ním podle Zaorálka jiný stát. Útok, o kterém server INFO.CZ informoval jako první, prý připomíná napadení účtů amerických Demokratů.

Zákon o hazardu zabírá

Z českého trhu zmizelo asi 90 procent nelegálního internetového hazardu, konkrétně mělo jít podle ministerstva financí o 44 loterních firem s webovými stránkami v češtině. Před začátkem roku úřad identifikoval asi 55 nelegálních stránek zacílených na české hráče. Nový zákon o hazardu je účinný od ledna.

Trestní oznámení míří na GIBS a olomoucké státní zastupitelství

Sněmovní vyšetřovací komise k reorganizaci policie podala trestní oznámení na Milana Vaculíka z Generální inspekce bezpečnostních sborů a olomouckého žalobce Petra Šeredu. O tom, co se podařilo rozkrýt, seznámí komise poslance ve čtvrtek. Řešila především postup policejního prezídia, některých policistů a žalobců. Reorganizace policejních útvarů, která primárně sloučila Útvar pro odhalování organizovaného zločinu a protikorupční útvar, vyvolala roztržku mezi koaličními sociálními demokraty a hnutím ANO. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek