Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci, které se v Česku dějí právě teď

3 důležité věci, které se v Česku dějí právě teď

Hackerský útok na ministerstvo zahraničí je dle informací INFO.CZ mnohem vážnější, než se předpokládalo, Andrej Babiš je podle veřejných průzkumů stále nejoblíbenějším českým politikem a kvůli ptačí chřipce stále umírají tisíce zvířat. Co dalšího se právě teď v Česku děje?

Hacker ukradl ministerstvu zahraničí přes 7 tisíc dokumentů

Hackerský útok na ministerstvo zahraničí je podle všeho ještě mnohem vážnější, než se zdálo v úterý, kdy o něm server INFO.CZ jako první informoval. Útočníci, za kterými podle ministerstva stál jiný stát, v jeho počítačové síti získávali informace nejméně rok. Za tu dobu se jim podařilo ukrást 7 119 dokumentů. Z toho 48 přímo ze schránky ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka. Uvádí to zpráva Národního centra pro kybernetickou bezpečnost (NCKB). Podle ní jde o mimořádně závažný bezpečnostní incident.

Andrej Babiš je stále nejoblíbenějším členem vlády

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš zůstává podle agentury STEM nejpopulárnějším politikem v české vládě, i když se podíl jeho příznivců v lednu proti říjnu snížil o procentní bod na 57 procent. Na druhém místě žebříčku se drží ministr obrany Martin Stropnický (ANO) s 51 procenty a na třetím premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se 42 procenty.

Kvůli ptačí chřipce musejí zemřít tisíce zvířat

Hasiči s veterináři dnes kvůli ptačí chřipce utratili na Prachaticku 17 tisíc kachen. Jde dosud o největší nakažený chov v Česku. Nemoc se mezi ptáky dostala pravděpodobně ve slámě z podestýlky. Dopoledne zlikvidovali veterináři i malochov v Ledenicích na Českobudějovicku. Šlo o zhruba tři desítky ptáků. Ptačí chřipka se šíří i za hranicemi. V Německu za poslední dva dny museli v jednom chovu na severu země vybít přes 100 tisíc slepic. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek