Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci, které se v Česku dějí právě teď

3 důležité věci, které se v Česku dějí právě teď

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes znovu ostře zkritizoval ministra financí Andreje Babiše. Doslova napsal, že šéf hnutí ANO sporným nákupem dluhopisů Agrofertu „ojebal český stát“.  Soud vyškrtl lékaře Radka Matlacha a Jiřího Závodského ze seznamu znalců, chybně označili zdravotní sestru z Rumburku za vražedkyni. Co dalšího se právě teď v Česku děje?

Sobotka s Babišem na nože kvůli Agrofertu

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) se podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) chová pokrytecky, když inkasuje peníze z dluhopisů Agrofertu, aniž je zdanil, a zároveň se tváří, že bojuje s daňovými úniky. „Korunové dluhopisy byla cesta, kterou využil miliardář Andrej Babiš k tomu, aby důkladně ojebal český stát. Říká, že to bylo v tu chvíli legální. Já říkám, že je to velké pokrytectví,“ uvedl Sobotka na facebooku.

Babiš odmítá, že by jednal účelově nebo pochybil. „Když mě chce pan premiér kritizovat, tak by si možná měl nejdříve zamést před vlastním prahem,“ uvedl v reakci.

Babiš vložil akcie Agrofertu do svěřeneckého fondu

Nad podnikem už Babiš nemá kontrolu. Kvůli zákonu o střetu zájmů vložil akcie Agrofertu a společnosti SynBiol do svěřeneckých fondů. Důvěryhodné zdroje z Agrofertu redakci INFO.CZ už v minulosti potvrdily, že kontrolu nad firmami převezme právník skupiny Alexej Bílek. Spolu s ním bude Babišův byznys podle ČT spravovat ještě Zbyněk Průša. Dohled nad fondy bude vykonávat tříčlenná rada, jejíž členkou je i Babišova životní partnerka Monika Babišová.

Soud vyškrtl lékaře Radka Matlacha a Jiřího Závodského ze seznamu znalců

Důvodem vyškrtnutí byl jejich posudek v kauze údajných vražd v nemocnici v Rumburku. Znalci původně došli k závěru, že bývalá zdravotní sestra Věra Marešová vraždila pacienty draslíkem. Na základě jejich posudku soud za vraždy potrestal. Další znalci ale posudek vyvrátili a justice nakonec ženu označila za nevinnou. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek