Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci, které se v Česku dějí právě teď

3 důležité věci, které se v Česku dějí právě teď

Andrej Babiš byl veden ve svazcích StB neoprávněně, potvrdil slovenský nejvyšší soud. Hnutí ANO po nějaké době znovu řeší problém v regionu - rozkol v Olomouckém kraji vyvrcholil výzvou k odchodu hejtmana, který ale funkci opustit nehodlá. A projekt HateFree Culture, který měl Čechy učit větší toleranci, zřejmě skončí. Co podstatného se děje v Česku?

Babišovo vítězství. Ve svazcích StB byl veden neoprávněně

Slovenský nejvyšší soud zamítl dovolání slovenského Ústavu paměti národa (ÚPN). Ten se bránil proti dřívějšímu rozhodnutí nižších soudů, podle nichž je ministr financí Andrej Babiš neoprávněně evidován ve svazcích někdejší československé tajné policie StB coby její agent. Babiš očekává, že se mu „všichni, kteří ho obviňovali a zneužívali této kauzy k jeho pošpinění, omluví“. Podle něj jde jen o politickou kauzu jeho nepřátel, kteří jej chtěli pošpinit.

Hnutí ANO kritizuje svého olomouckého hejmana Otu Koštu

Zastupitelský klub ANO v Olomouckém kraji vyzval hejtmana Otu Koštu (ANO) k rezignaci. Klub s krajským předsednictvem hnutí ANO tvrdí, že Košta nezvládá řízení kraje. Kritizují taky, že jako svého poradce zaměstnal předchozího hejtmana Jiřího Rozbořila z ČSSD, který je vyšetřován v kauze údajné korupce. Hnutí ANO tvrdí, že Košta pracuje chaoticky a nedostatečně koordinuje své kroky s hnutím. Hejtman pochybení odmítá a odstoupit nechce.

Projekt HateFree Culture podle ministra Chvojky asi skončí 

Projekt HateFree Culture, který měl nabádat Čechy k toleranci, zřejmě v dubnu skončí. Časopisu Týden to potvrdil ministr pro lidská práva Jan Chvojka (ČSSD). Kampaň se podle něj dostala do slepé uličky. Projekt, kterému dal před dvěma lety zelenou tehdejší ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier, tak s nejvyšší pravděpodobností skončí, až mu v dubnu vyprší stanovená doba působnosti. Kontroverze provázejí projekt po velkou část jeho existence. Kampaň měla bojovat proti nenávisti, v praxi však často docházelo k pravému opaku – nenávistným projevům čelila sama HateFree Culture.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek