Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci, které se v Česku dějí právě teď

3 důležité věci, které se v Česku dějí právě teď

V Jablonci nad Nisou prodali skoro dvě tuny masa se salmonelou, exekutoři vydražili vilu uprchlého tuneláře Radovana Krejčíře a projekt HateFree označil ministr Chvojka za nesrozumitelný, proto končí. Co dalšího se děje v Česku právě teď?

Dvě tuny nakaženého masa v oběhu

V Jablonci nad Nisou prodali 1,9 tun kuřecího masa nakaženého bakterií způsobující salmonelózu. Kontaminované kuřecí mělo datum spotřeby do konce ledna, lidé ho ale ještě mohou mít doma zmražené. Většinu masa prodala firma Karapetjan hlavně v pultovém prodeji v podnikové prodejně v centru Jablonce, a to mezi 25. až 27. lednem. Do Česka přišlo z Polska celkem 3,6 tuny nakaženého masa. Část veterináři stáhli, část se vyhodila při jeho úpravě.

Krejčířova vila se prodala pod cenou

Exekutoři prodali černošickou vilu Radovana Krejčíře vilu z 30. let minulého století za 15,8 milionu korun. Dvoupatrový dům se zahradou se tak prodal deset milionů pod odhadní cenou. Jde o druhou rezidenci Krejčíře, kterou soud poslal do veřejné dražby. Větší vila z 90. let má odhadní cenu skoro 100 milionů korun, Krejčířova manželka ale usiluje o její vyřazení z dražby. Krejčíř je v Česku odsouzen k 15 letům vězení za půlmiliardový daňový únik, tunelování či například přípravu vraždy. Monmentálně je ve vazbě v Jihoafrické republice.

HateFree Culture nemá podle ministra smysl

Projekt proti rasové i jiné nesnášenlivosti ve společnosti HateFree Culture v dubnu definitivně končí. Projekt byl neúčinný a nesrozumitelný pro jiné lidi, než jsou intelektuálové a studenti, vyčetl mu nový ministr pro lidská práva Jan Chvojka (ČSSD). Nemá podle něj smysl přesvědčovat přesvědčené, ale pracovat s běžnými lidmi. Kampaň zacílená hlavně na mladé lidi byla financovaná především z norských fondů. Fungovala od listopadu 2014, a to především na sociálních sítích, zaštiťovala ale i aktivity jako například označení podniků HateFree Zone.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek