Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci, které se v Česku dějí právě teď

3 důležité věci, které se v Česku dějí právě teď

Prezident Miloš Zeman by se letos rád podíval do Ruska i Spojených států amerických. V internetovém obchodě Rohlík dnes zasahovala cizinecká policie. Zadržela prý 85 lidí, kteří neměli potřebné pracovní povolení. A co dalšího se právě teď v Česku děje?

Zeman by se letos rád setkal s Trumpem i Putinem

Pražský hrad doufá, že se podaří dosáhnout posunu v rusko-amerických vztazích, aby ještě letos mohl prezident Miloš Zeman navštívit Rusko. Uvedl to končící ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Hynek Kmoníček, který začíná působit jako velvyslanec Česka ve Washingtonu. Zeman má letos v plánu navštívit také USA, Čínu nebo Vietnam. První letošní Zemanova zahraniční cesta povede do Chorvatska. Koncem dubna by se pak při cestě do Spojených států měl v Bílém domě setkat s americkým prezidentem Donaldem Trumpem a v květnu odletí do Číny.

V e-shopu Rohlík zasahovala policie, 85 zadržených

V internetovém obchodě Rohlík zasahovala cizinecká policie. Při přepadové kontrole zadržela ve firmě údajně 85 lidí. Obchod kvůli zásahu do 13 hodin nefungoval, nyní je v omezeném režimu. Zatčení byli podle policie prý zaměstnaní v rozporu s předpisy. Cizinecká policie ve skladu Rohlíku nezasahuje poprvé. Podle informací Pražského deníku narazila během podobné kontroly loni v červenci na 24 zaměstnanců z Ukrajiny, kteří neměli pracovní povolení.

CIA prý zneužila software Avastu ke špehování lidí, firma to odmítá

Americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) prý zneužívala český software Avast, aby mohla špehovat jeho uživatele. Odhalují to nové materiály na serveru WikiLeaks. Firma ale odmítá, že by v softwaru byly bezpečnostní mezery, které by umožnily CIA program zneužít. „Avast je zmíněn ve zveřejněných dokumentech, stejně jako další globální bezpečnostní firmy. Nicméně zveřejněné dokumenty neodhalují v Avastu žádné bezpečnostní mezery. Jde navíc o veřejně dostupné dokumenty a prezentace z konferencí, které jsou dva roky staré,“ uvedl viceprezident Avastu Sinan Eren. Antivirové programy firmy chrání podle ČTK přes 400 milionů počítačů a mobilních zařízení ve světě.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek