Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci, které se v Česku dějí právě teď

3 důležité věci, které se v Česku dějí právě teď

Prezident Miloš Zeman se sešel s ministrem financí Andrejem Babišem. Předpokládalo se, že budou řešit i spor kolem ministrova nákupu dluhopisů, to prý ale nebylo hlavním tématem setkání. Soud rozhodl ohledně nevpuštění demonstrantů na Hradčanské náměstí. Aktivisté tam loni chtěli protestovat proti návštěvě čínského prezidenta, policie ale tehdy místo uzavřela. A co dalšího se právě děje?

Zeman se sešel s Babišem, kauzu dluhopisů prý řešili jen okrajově

Ministr financí Andrej Babiš se sešel s prezidentem Milošem Zemanem. Vicepremiér po jednání oznámil, že sporný nákup dluhopisů Agrofertu, kvůli kterému ho sněmovna vyzvala k vysvětlení vážného podezření z daňových úniků, nebyl hlavním tématem setkání. Prezident prý ministrovi gratuloval k opětovnému zvolení lídrem strany a řekl, že mu věří. Kromě toho se prý dotkli i privatizace OKD.

Demonstranty k Hradu nepustili po právu, rozhodl soud

Nevpustit na Hradčanské náměstí demonstranty bylo v pořádku. Tak zněl verdikt soudu, který rozhodoval o stížnosti aktivistů, kteří chtěli loni protestovat proti návštěvě čínského prezidenta v Praze. Protestující chtěli 29. března vyjádřit svůj nesouhlas s lidskoprávní politikou Číny, na plánované místo setkání u Pražského hradu se ale nedostali. Policie ho uzavřela. Žalobu na postup úřadů podal někdejší místopředseda vlády Martin Bursík a další tři svolavatelé předem nahlášeného shromáždění. Bursík novinářům řekl, že se obrátí ještě na Nejvyšší správní soud.

Škodovka nadělí zaměstnancům rekordní odměny ve výši 45 tisíc korun

Rekordní výsledky Škody Auto v loňském roce vynesou jejím zaměstnancům rekordní odměny. Podle firemního týdeníku Škodovácký odborář dostane každý 45 tisíc korun.  Je to nejvyšší bonus v historii firmy. Automobilka v loňském roce potřetí v řadě prodala víc než milion vozů a její provozní zisk stoupl o třetinu na 32 miliard korun. Dobrá čísla proto pocítí na svých výplatních páskách i zaměstnanci.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek