Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci, které se v Česku dějí právě teď

3 důležité věci, které se v Česku dějí právě teď

Sněmovna schválila novelu, která má zpřísnit podmínky pobytu cizinců v Česku a omezit ekonomickou migraci. Policie navrhla obžalovat bývalého majitele likérky ABstyle z Frýdku-Místku Milana Antoniaziho z krácení daní při obchodování s nezdaněným lihem. Co dalšího se právě teď v Česku děje?

Poslanecká sněmovna schválila zpřísnění podmínek pobytu cizinců v ČR

Sněmovna schválila novelu zákona, která má zpřísnit podmínky pobytu cizinců v Česku a omezit ekonomickou migraci. Novela má po vzoru azylového zákona umožnit zastavení řízení o povolení pobytu, pokud by se cizinec bez vážného důvodu k řízení nedostavil, lhal by, předkládal padělané doklady. Na řízení má mít vliv také cizincovo odsouzení pro úmyslný trestný čin. Sněmovna nicméně po vlně kritiky nezrušila možnost domáhat se u soudu přezkumu v případě neudělení povolení k pobytu.

Zeman k volbám a Sýrii

Útok Spojených států v Sýrii byl oprávněný, pokud ze základny, na kterou americké rakety mířily, skutečně byl veden útok chemickými zbraněmi. „Uvítal bych, kdyby tuto událost vyšetřila nezávislá komise pod gescí Rady bezpečnosti OSN s tím, že kdyby kdokoli bránil této komisi v jejím vyšetřování, tak už sám tím, že by tomu bránil, by se definoval jako viník této akce, de facto chemické války," řekl Zeman. Prezident Miloš Zeman rovněž oznámil, že se rozhodl volby do Poslanecké sněmovny vyhlásit na 20. a 21. října.

Obvinění majitele likérky AB Style Frýdek Místek

Policie navrhla obžalovat bývalého majitele likérky AB style z Frýdku-Místku Milana Antoniaziho z krácení daní při obchodování s nezdaněným lihem. Státu podle kriminalistů způsobil škodu za více než 990 milionů korun. Jde údajně o dalšího odběratele nelegálního lihu zlínského podnikatele Radka Březiny. Obžaloba by měla být podána v nejbližších týdnech, řekl Petr Šereda z olomouckého vrchního státního zastupitelství.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek