Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z Česka, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z Česka, které byste dnes měli vědět

Prezident Miloš Zeman by měl odpoledne odvolat ministra financí Andreje Babiše. Na jeho místo jmenuje Ivana Pilného. Sněmovna bude projednávat návrh na vznik komise, která by se zabývala úniky informací z policejních spisů. A co dalšího se dnes bude v Česku dít?

Zeman odvolá Babiše a jmenuje Pilného

Prezident Miloš Zeman odpoledne odvolá vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše z vlády. Na jeho místo v čele ministerstva financí jmenuje poslance Ivana Pilného. Na pozici místopředsedy vlády pak Babiše nahradí příští týden ministr životního prostředí Richard Brabec. Odvolání Babiše z vlády bude předcházet jeho schůzka s prezidentem, které se zúčastní i Pilný. Ten se již v úterý vpodvečer s prezidentem sešel. Mluvili spolu třeba o přípravě státního rozpočtu, ekonomice nebo o rozdílech mezi ekology a „ekoteroristy“.

Sněmovna projedná únik policejních spisů i nový formát digitálního vysílání

Sněmovna by měla projednat návrh na vznik vyšetřovací komise k možnému úniku z policejních spisů. O něm se mluví v souvislosti s nahrávkou, na níž figuruje končící ministr financí Andrej Babiš a novinář deníku MF Dnes.  Poslanci budou také hlasovat o pravidlech přechodu na nový formát pozemního digitálního vysílání televize, což podle odhadů přijde domácnosti zhruba na pět miliard korun za pořízení nových přijímačů. Schvalovat budou také rozšíření právní pomoci na útraty státu.

Soud rozhodne v kauze unesené a znásilněné dívky

Krajský soud v Brně vynese rozsudek v případu únosu a znásilnění mladé ženy z Vysočiny, tři muži si z ní podle obžaloby chtěli udělat sexuální otrokyni. Muži se přiznali, činu litují. Obžalovaným hrozí trest vězení pět až 12 let, hlavnímu obžalovanému mimořádně až 16 let. Muži unesli osmnáctiletou dívku loni v srpnu z autobusové zastávky v jedné z obcí na Jihlavsku. Vtáhli ji do auta s karavanem. V plánu měli, že si z ní v Josefově domě na Třebíčsku udělají dlouhodobou sexuální otrokyni. Ještě ten samý den odpoledne ji odvezli do kempu na Hodonínsku, kde ji v karavanu znásilnili, uvádí obžaloba. Dívka druhého dne ráno ale využila jejich nepozornosti a utekla okénkem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek