Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z Česka, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z Česka, které byste dnes měli vědět

Premiér Bohuslav Sobotka se bude zabývat odvoláním ministryně školství Kateřiny Valachové. Její demisi odešle na Pražský hrad prezidentu republiky. Sněmovna bude hlasovat o zbavení mlčenlivosti členů vyšetřovací komise k policejní reorganizaci. Ve Zlíně začíná tradiční filmový festival. Co důležitého se dnes děje v Česku?

Sobotka odešle demisi Valachové

Premiér Bohuslav Sobotka odešle na Pražský hrad ohlášenou demisi ministryně školství Kateřiny Valachové (oba ČSSD). Zároveň navrhne jejího nástupce ve funkci. Sobotka se k situaci zřejmě vyjádří na tiskové konferenci po schůzce s Valachovou. Nejistý je ale postup prezidenta Miloše Zemana. Ten naznačil, že s přijetím demise možná počká. Ministryně školství se rozhodla rezignovat k 31. květnu, aby převzala politickou odpovědnost za kauzu s rozdělováním investičních dotací, v níž figuruje její bývalá náměstkyně Simona Kratochvílová.

Sněmovna bude hlasovat o mlčenlivosti poslanců

Sněmovna bude hlasovat o tom, zda zbaví mlčenlivosti členy někdejší vyšetřovací komise k reorganizaci policejních útvarů. Ty chce vyslechnout Generální inspekce bezpečnostních sborů. Sněmovna také projedná závěrečnou zprávu z prověřování pochybení při výstavbě dálnice D47 u Ostravy. Ve druhém čtení by poslanci mohli projednat novelu občanského soudního řádu, který zavádí zejména automatické a náhodné přidělování případů soudcům. V úvodním kole je na programu návrh na ochranu oznamovatelů korupčního jednání.

Ve Zlíně začíná filmový festival pro děti a mládež

Ve Zlíně začíná mezinárodní filmový festival pro děti a mládež. Festival je nejstarší a největší filmovou přehlídkou svého druhu na světě. Letošní 57. ročník nabídne 326 filmů z rekordního počtu 62 zemí. Zaměřený je na švýcarskou a švédskou kinematografii i 110. výročí narození spisovatelky Astrid Lindgrenové. Připomene také 20 let Salonu filmových klapek, při kterém umělci vytvářejí umělecky ztvárněné filmové klapky. Festival potrvá do 3. června.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek