Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z Česka, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z Česka, které byste dnes měli vědět

Dopravu v Česku komplikuje sníh. Premiér Bohuslav Sobotka se sejde s představiteli parlamentních stran kvůli novele zákona o vojenském zpravodajství, která podle kritiků umožní úřadu plošný sběr dat. Ministerstvo financí zhodnotí, co přinesl nový zákon o hazardu. 

Situaci na českých silnicích komplikuje počasí

Dopravu v Česku komplikuje sníh. Situace je špatná především ve středních Čechách. Řidiče na vozovkách trápí nová vrstva sněhu a na některých silnicích první třídy na Nymbursku, Mladoboleslavsku a Mělnicku i sněhové jazyky. Všechny vozovky v Jihočeském kraji jsou sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. Na Moravě je převážně nová sněhová pokrývka slabá a očekává se sněžení i během dne.

Kybernetická bezpečnost v Česku

Kvůli novele zákona o Vojenském zpravodajství se sejde premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) s představiteli ostatních parlamentních stran. Předpis projednávaný Sněmovnou by měl dát Vojenskému zpravodajství nové pravomoci v oblasti kybernetické bezpečnosti. Podle kritiků by však novela mohla zpravodajcům umožnit plošný sběr dat na internetu. Nedostatečná je i kontrola, upozorňují kritici.

Zákon o hazardu? Ministerstvo zhodnotí dopady

Ministerstvo financí dnes zhodnotí dopady zákona o hazardu, který je účinný od začátku roku. Zákon například změnil zdanění hazardu. Sazba pro automaty se zvýšila z 28 na 35 procent, u ostatních druhů her vzrostla z 20 na 23 procent. Mírně se zvýšily odvody z výnosů automatů ve prospěch obcí. Nový zákon počítá také s tím, že hráči se musí registrovat a povede se rejstřík vyloučených lidí, kteří nebudou smět hrát. Automaticky v něm budou všichni lidé v osobním bankrotu nebo hmotné nouzi. Tento registr chce MF spustit ale až v průběhu příštího roku.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek