Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z Česka, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z Česka, které byste dnes měli vědět

Premiér Sobotka si pozval šéfa Správy železniční dopravní cesty Pavla Surého. Probírat s ním chce zejména aktuální stav příprav výstavby vysokorychlostních železnic. Školákům v Praze začínají jarní prázdniny, v následujících týdnech přijde řada na další regiony. Co dalšího by vám dnes nemělo uniknout?   

Sobotka bude jednat s ředitelem SŽDC o rychlé železnici

Premiér Bohuslav Sobotka chce s generálním ředitelem Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Pavlem Surým mluvit o aktuálním stavu příprav výstavby vysokorychlostních železnic, zejména o propojení Prahy a Brna a také Prahy a Drážďan.

„S ředitelem SŽDC budu jednat také o výstavbě spojení Letiště Václava Havla s centrem Prahy, které patří mezi priority naší vlády. Zajímá mne i stav prací na rekonstrukcích nádraží a zabezpečení železničních přejezdů. Řada nádražních budov v naší zemi je v naprosto nevyhovujícím a ostudném stavu, je potřeba využít fondy EU a rychle to řešit,“ nastínil Sobotka další body jednání.

Začínají jarní prázdniny

Celý cyklus jarních prázdnin letos potrvá do 19. března. Volno si jako první užijí žáci základních a středních škol v devíti okresech a části Prahy. V následujících týdnech přijde postupně řada na další regiony.  Další volno ve formě velikonočních prázdnin čeká na školáky od čtvrtka 13. dubna.

Zaměstnávání postižených osob

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) vydalo v letech 2010 až 2015 na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (OZP) 22,4 miliardy korun, na volný trh práce jim ale nepomohlo. Vyplývá to z výsledků prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ).

NKÚ tvrdí, že se nepodařilo snížit podíl uchazečů o práci se zdravotním postižením na celkovém počtu nezaměstnaných, ministerstvo ani Úřad práce navíc oblast zaměstnávání handicapovaných dostatečně nekontrolovaly. 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek