Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z Česka, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z Česka, které byste dnes měli vědět

Smogová situace v Česku se neustále zhoršuje, Rada České televize bude jednat o Babišově stížnosti i volbě nového šéfa veřejnoprávního média a vláda se bude zabývat povinnými maturitami z matematiky. Jaké jsou podrobnosti? 

Rada České televize projedná Babišovu stížnost i volbu nového ředitele

Rada ČT bude projednávat harmonogram volby nového generálního ředitele veřejnoprávní instituce. Od podzimu 2011 ji vede Petr Dvořák, mandát mu vyprší letos v září. Podle dřívějšího vyjádření předsedy Jana Bednáře by rada měla v polovině února vyhlásit výběrové řízení, do konce března přijímat přihlášky a během dubna, případně května by volila nového ředitele. Rada by se měla rovněž zabývat třemi stížnostmi ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše na ČT. Babiš si stěžoval na reportáže týkající se jeho nákupu dluhopisů v pořadech 168 hodin a Reportéři ČT. Autoři podle něj porušili kodex ČT.

Smog trápí Česko

Smogová situace v několika krajích v Česku stále trvá, někde se dokonce zhoršuje. V Moravskoslezském kraji pořád zůstávají zhoršené rozptylové podmínky. Imisní limit pro polétavý prach PM 10 byl ráno na většině měřicích stanicích víc než trojnásobně překročen. Meteorologové vyhlásili také v Plzeňském kraji kvůli vysokým koncentracím prachu v ovzduší smogovou situaci. Nevyloučili současně možnost, že by v brzké době mohl začít platit i signál regulace, při kterém by některé průmyslové podniky měly omezit provoz.

Diskuze o povinné maturitě z matematiky pokračuje

Vláda se vrátí k debatě o zavedení povinných maturit z matematiky na odborných školách. V prosinci kabinet rozhodl, že podstoupit zkoušku budou muset všichni studenti gymnázií a lyceí od školního roku 2020/2021. Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) nese na dnešní zasedání seznam dalších 104 oborů, nejsou mezi nimi jen umělecké školy a zdravotnické a sociální obory. Škrtat v seznamu chce ministerstvo zemědělství.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek