Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z Česka, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z Česka, které byste dnes měli vědět

Vláda má dnes na programu jednání o novele držení zbraní i příživnictví. Měla by také rozhodnout, kolik dostanou kraje na opravu silnic. Policie dnes začíná s vyšetřováním výbuchů v Poličských strojírnách. V epicentru prý minulý týden explodovala munice. A co dalšího se dnes v Česku děje?

Vláda dnes projedná novelu o financování oprav silnic, příživnictví i držení zbraní

Vláda má na dnešním programu projednání několika zásadních zákonů a novel. Jedním z bodů bude financování oprav silnic nižších tříd. Minulý týden ministři museli projednávání tohoto bodu odložit kvůli sporům mezi ČSSD a hnutím ANO. Nyní to vypadá, že kraje asi dostanou od státu na opravy čtyři miliardy korun. Mezi diskutovanými novelami, o kterých dnes budou politici jednat, ční i bouřlivě komentovaný návrh KSČM zavést opět do trestního zákona postih za příživnictví. Ministři budou mluvit i o ostře sledované novele zákona o bezpečnosti, která by dala majitelům legálně držených zbraní právo zasáhnout k zajištění bezpečnosti Česka.

Policie dnes začíná s vyšetřováním explozí v Poličce

Policie by dnes měla začít vyšetřovat příčiny výbuchů v Poličských strojírnách. Exploze minulý týden zranily celkem 19 lidí. V epicentru vybuchla 23. února munice a hasiči museli postupovat velice obezřetně, protože hrozily další výbuchy. Na místě zasahoval i speciální tank. Kvůli ohrožení byli také více než na 24 hodin evakuovaní obyvatelé okolních obcí. Dnes by také mělo začít postupné odstraňování sutin zničené haly.

Zima ustupuje, teploty vystoupají až k 15 stupňům

Podle předpovědí meteorologů to vypadá, že zima je u konce. Dnes by mělo být jasno až polojasno a teploty se budou místy šplhat až k 15 stupňům. Podobně vypadá i výhled na celý týden. Teploty by se přes den měly pohybovat kolem 10 stupňů, pátek a víkend dokonce slibuje opět až 15 stupňů. Rekord ale pravděpodobně zatím nepadne. Nejteplejší únor byl v roce 1994, kdy v Českém Krumlově naměřili 22 stupňů. I následující měsíc by měl být podle meteorologů teplotně mírně nadprůměrný.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek