Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z Česka, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z Česka, které byste dnes měli vědět

Premiér Bohuslav Sobotka bude jednat o budoucnosti jaderné energetiky, ministerstvo financí představí mírnější pokuty související s kontrolním hlášením a soud otevře případ ženy, která loni ubodala v nákupním centru jednu z nakupujících.

Soud s vražedkyní z nákupního centra

Pražský městský soud otevře případ Michelle Sudků, která loni v červenci ubodala zákaznici v nákupním centru na pražském Smíchově. O dva týdny dříve se přitom podle obžaloby pokusila uškrtit ženu v kavárně na Újezdě a následné tragédii přesto nikdo nedokázal zabránit. Podle znalců trpí Sudků útočným a nekrofilním sadismem, její ovládací a rozpoznávací schopnosti však prý porucha v době činu neovlivnila. Za vraždu a pokus o ni hrozí ženě doživotí.

Mírnější pokuty u kontrolního hlášení

Ministerstvo financí představí návrh, jak zmírnit příliš tvrdé pokuty u kontrolního hlášení DPH. Ti, kterých se povinnost týká, často musejí platit desetitisícové částky i za drobná prodlení, aniž by fakticky porušili pravidla. 

Jednání ohledně dostavby Dukovan

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který od března vede i ministerstvo průmyslu a obchodu, se dopoledne setká s vládním zmocněncem pro jadernou energetiku Jánem Štullerem. Budou jednat o budoucnosti jaderné energetiky v Česku včetně výstavby nového zdroje jaderné energie v elektrárně Dukovany. Dostavba Dukovan je jednou z priorit, kterým se chce Sobotka v čele ministerstva věnovat.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek