Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z Česka, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z Česka, které byste dnes měli vědět

Premiér Bohuslav Sobotka se pravděpodobně vyjádří k možnému odvolání Andreje Babiše z vlády. Už včera řekl, že by se ministr financí měl zachovat jako chlap. A co dalšího se dnes bude dít?

Sobotka se pravděpodobně vyjádří k odvolání Babiše

Premiér Bohuslav Sobotka se pravděpodobně vyjádří k možnému odvolání ministra financí Andreje Babiše a k dopisu, kterým Babiš vysvětloval nejasnosti kolem svého majetku a daní. V pondělí premiér uvedl, že Babiš by se měl se situací vyrovnat jako chlap. Babiš podezření z daňových úniků odmítá a odstoupit z funkce ministra nechce. Sobotka i sněmovna vyzvali Babiše k vysvětlení nejasností zejména kolem jeho nákupu nedaněných jednokorunových dluhopisů od firmy Agrofert, kterou sám vlastnil. Ministry na premiérův návrh odvolává prezident, Babiš má na středu s Milošem Zemanem domluvenou schůzku. Uvedl, že chce slyšet prezidentův názor.

Stropnický se setká s americkým ministrem obrany

Ministr obrany Martin Stropnický se ve Washingtonu sejde se svým americkým protějškem Jamesem Mattisem, tématem bude vzájemná spolupráce v oblasti bezpečnosti a také navyšování českých výdajů na armádu. Prezident USA Donald Trump opakovaně vyzývá státy NATO, aby odváděly na vojsko dohodnutá dvě procenta hrubého domácího produktu (HDP), Česká republika podobně jako většina členských zemí tento cíl neplní.

ČSÚ zveřejní data k nezaměstnanosti, očekávají se opět rekordně nízké hodnoty

Český statistický úřad zveřejní míru nezaměstnanosti a ekonomické aktivity za březen. Předpokládá se, že počet nezaměstnaných oproti únoru opět klesl. Druhý měsíc v roce nemělo práci jen 3,5 % Čechů. Podle Českého statistického úřadu by míra nezaměstnanosti měla klesat až do června.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek