Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z Česka, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z Česka, které byste dnes měli vědět

V Česku bude rezonovat dále krize vlády a její plánovaná demise. Andrej Babiš, předseda hnutí ANO se setká s prezidentem Milošem Zemanem. Na vládě se bude rozhodnutí Bohuslava Sobotky rovněž řešit. Co dalšího se dnes v Česku děje?

Zeman se setká s Babišem

Prezident Miloš Zeman bude dnes s předsedou hnutí ANO a vicepremiérem Andrejem Babišem mluvit o dalším osudu vlády. Na schůzce na Pražském hradě proberou úmysl premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) podat do konce týdne demisi kabinetu. Důvodem je nespokojenost předsedy vlády právě s Babišem a s jeho vysvětlením nejasností kolem podnikání. Hnutí ANO by za ideální řešení současné politické situace považovalo, kdyby vládu opustil jen premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který podle hnutí kazí dobrou práci ostatních ministrů. Babiš se dnes do Sobotky a ČSSD opřel také inzerátem v celostátních novinách

Řešení vládní krize i na setkání vlády

Vládní krizi budou vládní politici řešit i ráno před jednáním vlády. Den poté, co premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ohlásil kvůli nejasnostem kolem podnikání a majetku ministra financí Andreje Babiše (ANO) záměr navrhnout do konce týdne demisi vlády, se kabinet sejde na pravidelném zasedání. Sobotka se chce s partnery bavit o důvodech, které ho k jeho rozhodnutí vedly. Na programu mají ministři například diskuse o záměru policie vybudovat speciální dronovou jednotku.

Metanolová kauza opět u soudu

Okresní soud ve Zlíně se po více než roce vrátí k projednávání případu tří aktérů metanolové kauzy. Muži figurovali mezi 31 lidmi, kteří byli v lednu 2014 obžalováni v hlavní větvi kauzy metanol. Krajský soud ale jejich věc poslal okresnímu. Zatímco řada jejich spoluobžalovaných už byla pravomocně odsouzena, v kauze projednávané zlínským okresním soudem ještě nepadl ani prvoinstanční rozsudek. Případ provázejí nepříznivé okolnosti, které soud nemohl ovlivnit a které řízení protahují, například vynucené změny v senátu. Věc bude opět projednávat nový senát, některé důkazy se tak mohou opakovat.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek