Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z Česka, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z Česka, které byste dnes měli vědět

Premiér by měl oficiálně předat do rukou prezidenta Zemana demisi vlády. Předpokládá se, že ji Zeman přijme. Oba státníci budou dopoledne jednat také s belgickým premiérem. Mluvit budou o brexitu i o přípravě dalšího summitu zemí Visegrádské čtyřky. A co dalšího dnes můžeme očekávat?

Sobotka zřejmě předá prezidentovi demisi vlády

Premiér Bohuslav Sobotka by měl dle předpokladů odpoledne předat do rukou prezidenta Miloše Zemana demisi vlády. Přinejmenším ho s tímto záměrem osobně seznámí, protože je taky možné, že vezme v potaz Zemanovu návštěvu Číny v polovině května. Ještě předtím by se měl Zeman setkat i s lidoveckým předsedou Pavlem Bělobrádkem. Bohuslav Sobotka oznámil konec vlády v úterý 2. května po tom, co Andrej Babiš podle něj nedostatečně vysvětlil sněmovně kauzu kolem svých korunových dluhopisů. Prezident přijal už včera ministra Babiše a ministra Milana Chovance. Ministr financí i bookmakeři očekávají, že prezident demisi přijme.

Belgický premiér bude jednat se Sobotkou a Zemanem

Do Prahy míří belgický premiér Charles Michel, který bude s českým předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou a prezidentem Milošem Zemanem hovořit o spolupráci obou zemí a o aktuálních tématech Evropské unie. Se Sobotkou bude Michel dopoledne jednat o nadcházejícím odchodu Velké Británie z EU nebo o přípravě summitu zemí visegrádské skupiny s Beneluxem, který se bude věnovat situaci na Ukrajině nebo v Turecku. 

Soud projedná pád mostu ve Vilémově, při kterém zemřeli čtyři lidé

Okresní soud v Havlíčkově Brodě začne řešit kauzu tragického pádu silničního mostu ve Vilémově na Havlíčkobrodsku. Most se zřítil v září 2014. Pod ním pracovalo v té době šest dělníků. Hned po nehodě se objevily spekulace, že statiku mostu narušilo odbagrování přílišného množství zeminy u vnější strany mostní podpěry. Při pádu mostu zemřeli čtyři muži. Obviněným, mezi nimiž jsou zástupci stavebních firem, investora i stavebního dohledu, hrozí vězení od tří do deseti let.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek