Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z Česka, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z Česka, které byste dnes měli vědět

Poté, co vládní koalice ustála krizi, se kabinet sejde na prvním zasedání. A Jana Nečasová by se měla objevit před soudem. Co dalšího přináší dění z domova?

První vládní jednání od krize

Krize vládní koalice je po dohodě na jmenování Ivana Pilného na post ministra financí minulostí a kabinet se dnes poprvé od zklidnění situace sejde na řádné schůzi. Řešit se bude návrh ministra dopravy Daniela Ťoka, aby se Česko nepřipojovalo k žalobě týkající se zavedení mýta na německých dálnicích. Dalšími tématy budou zvýšení příspěvku na vědu v příštím roce, program rozvoje rychlých železničních spojení, záměr ministerstva školství, podle něhož by mohli mít cizinci ze zemí mimo Evropskou unii snazší cestu k získání víza, nebo investiční pobídku pro společnost Yanfeng.

Kauza zneužití Vojenského zpravodajství

Obvodní soud pro Prahu 1 se bude opět věnovat kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství ze strany manželky expremiéra Nečase Jany Nečasové. Bez přítomnosti veřejnosti před soudem v dubnu vypovídali také bývalí šéfové Vojenského zpravodajství Milan Kovanda, Ondrej Páleník a jejich někdejší podřízený Jan Pohůnek. Všichni vinu odmítli. Kauza vedla v roce 2013 k pádu Nečasovy vlády. Nečasová původně měla vypovídat při dubnovém projednávání kauzy. Ze zdravotních důvodů se však omluvila, a tak přijde na řadu její výpověď až dnes. Soudkyně Hájková ČTK v pátek řekla, že nic nenasvědčuje tomu, že by vypovídat nemohla.

Nominace na ceny Anděl

Velkou favoritkou v pořadí šestadvacátého předávání cen Akademie populární hudby je zpěvačka Lenny, která nasbírala nominace v kategoriích album roku za Hearts, skladba roku a videoklip roku za Hell.o a rovněž celkově za zpěvačku roku. Albem roku se vedle Hearts může stát Vlčí srdce od kapely Jelen nebo Smrt žije od Prago Unionu. Ve skladbě roku písni Hell.o konkuruje Pro Emu Michala Hrůzy a Mrzáci od skupiny Priessnitz. Na skupinu roku byly za loňská alba nominovány kapely Jelen, Prago Union a Priessnitz. Na zpěváka roku aspirují Ondřej Ruml, Thom Artway a Xindl X. Zpěvačkou roku se kromě dcery Lenky Filipové Lenny mohou stát Lenka Nová a Marta Kubišová. Jako objev roku akademici nominovali Davida Stypku, skupinu Light & Love a Thoma Artwaye.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek