Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z Česka, které se dějí právě teď

3 důležité věci z Česka, které se dějí právě teď

Česká republika má dalšího radikálního islamistu – mladík z Třebíče verboval k IS spolužáky. Lídři koalice lidovců a Starostů se neobávají nízkých čísel v aktuálních předvolebních průzkumech. Politici věří, že mají šanci 10procentní hranici překonat a dostanou se do sněmovny, i když se znovu ozývají i kritici. A co dalšího se dnes v Česku dělo?

Česko má dalšího radikálního islamistu. Mladík verboval k IS spolužáky

Jan Silovský, který se jako první Čech chtěl přidat k teroristické organizaci Islámský stát, není jediným domácím islámským radikálem. Jak informoval web iDnes.cz, někdejší student obchodní akademie a hotelové školy v Třebíči se snažil verbovat své spolužáky, aby se přidali na stranu radikálního islámu. Policie ho vyšetřuje kvůli sympatiím k islámskému terorismu. Mladík vyšetřovaný na svobodě již konvertoval k islámu. Oproti odsouzenému Silovskému veškeré své aktivity popírá. Jenže policie má proti němu celou řadu důkazů. Jde o videa v mobilu, e-maily i odposlechy telefonátů.

Lidovci a Starostové se nízkých čísel v průzkumech nebojí

Předsedové KDU-ČSL a STAN Pavel Bělobrádek a Petr Gazdík nepřeceňují průzkumy, podle nichž by koalice Lidovců a Starostů nezískala ve volbách deset procent potřebných pro vstup do sněmovny. Upozorňují na to, že i v předchozích volbách jim průzkumy naznačovaly nižší podporu, než jakou uskupení skutečně dostala. Klidní zůstávají i představitelé KDU-ČSL ve většině krajů. Podle průzkumu společnosti TNS Kantar, jehož výsledky byly zveřejněny v neděli, by koalice získala 7,5 procenta hlasů, a nepřekročila by tak práh nutný pro koalici dvou stran.

Okamura se kvůli přezdívce Pitomio opět odvolal

Spor mezi poslancem Tomiem Okamurou (SPD) a vydavatelem týdeníku Reflex kvůli označení Pitomio zamíří k Nejvyššímu soudu. Okamura podal dovolání proti rozhodnutí, na jehož základě se sice vydavatelství muselo na webu omluvit za dva články z roku 2013, ale Okamura nevysoudil odškodnění. Městský i Vrchní soud v Praze v kauze zdůrazňovaly, že expresivní a nelichotivé výrazy média nemají proti politikovi používat samoúčelně. Nicméně pokud jde o součást legitimní kritiky konkrétních postojů či výroků, možné to je.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek