Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z Česka, které se dějí právě teď

3 důležité věci z Česka, které se dějí právě teď

Ministr vnitra Milan Chovanec prozradil, jak si představuje pomoc Itálii. Tu trápí příliv uprchlíků, hlavně z Libye. Česko se potýká se silnými bouřkami. Meteorologové zveřejnili výstrahu pro celou republiku. Kvalita vody na přírodních koupalištích je většinou dobrá. Co důležitého se dnes děje v Česku?

Chovanec chce Itálii pomoc s detencemi

Česká republika je připravena pomoci Itálii se zavedením konceptu detencí, které v ČR fungují. Kromě již nabídnuté pomoci ve formě vyslání policistů může podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) nabídnout i experty, kteří mají s konceptem zkušenosti. Chovanec v dříve zveřejněném dopise svému italskému protějšku Marcovi Minnitimu mimo jiné uvedl, že může do země vyslat policisty, a že vládě navrhne uvolnit téměř 21 milionů korun na řešení přílivu uprchlíků z Libye. Přerozdělování uprchlíků podle kvót ministr dále odmítá.

Česko trápí bouřky

Meteorologové varují před sinými bouřkami. Výstraha platí ve všech krajích od až do dnešní 23. hodiny. Bouřky může doprovázet krupobití, silný vítr s nárazy okolo 70 kilometrů v hodině a přívalové srážky s úhrny až 30 milimetrů. Přívalový déšť může ojediněle vést k rychlému odtoku vody ze svahů, rozvodnění malých toků a zatopení níže položených míst nebo sklepů. Lidé by také kvůli nárazovému větru měli zajistit okna, dveře a odstranit nebo upevnit volně položené předměty, například zahradní nábytek.

Kvalita vody na koupalištích je většinou dobrá

Kvalita vody na přírodních koupalištích v Česku je na začátku prázdnin většinou dobrá. Přesto se již vyskytly první lokality, ve kterých hygienici koupání nedoporučují. Jde například o pražský Šeberák nebo o Velký rybník u Hroznětína na Karlovarsku. Kromě rybníku Šeberák by lidé v Praze měli dobře zvážit i osvěžení v Hostivařské přehradě. V obou případech jsou důvodem přemnožené sinice. Většinou výborná je voda na kontrolovaných koupalištích ve středních Čechách. Máchovo jezero u Doks má sníženou průhlednost. Platí zde doporučení se po koupání osprchovat, riziko vzniku zdravotních obtíží je ale malé.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek