Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z Česka, které se dějí právě teď

3 důležité věci z Česka, které se dějí právě teď

Hnutí ANO by se nyní stalo vítězem sněmovních voleb. Vyplývá to z nejnovějšího volebního modelu agentury STEM. Vláda schválila víza pro investory ze zemí mimo EU. Policie stíhá dva lidi kvůli pádu střechy v České Třebové. Co důležitého se dnes děje v Česku?

Volby by podle STEM vyhrálo ANO

Sněmovní volby by na přelomu června a července vyhrálo hnutí ANO se ziskem 32,9 procenta. Vyplývá to z volebního modelu agentury STEM. Proti předchozímu průzkumu posílili komunisté a sociální demokraté. Hlasy přibily také TOP 09. Pokles naopak zaznamenala ODS, ale také KDU-ČSL. Koalice Lidovci a Starostové by se do Sněmovny podle volebního modelu patrně nedostala. KDU-ČSL by volilo 6,7 procenta obyvatel a STAN 1,9 procenta. Dohromady potřebují překonat desetiprocentní hranici.

Vláda schválila víza pro investory mimo EU

Vláda schválila zavedení vízového programu pro investory ze zemí mimo EU. Cizinci, kteří v Česku investují nejméně 75 milionů korun a vytvoří alespoň 20 nových pracovních míst, budou moci žádat o získání povolení k dlouhodobému pobytu. Hospodářská komora schválené opatření zkritizovala, podmínky jsou podle ní příliš přísné. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) věří, že opatření bude mít příznivý dopad na ČR.

Policie stíhá dva lidi kvůli pádu střech v České Třebové

Policie stíhá dva lidi kvůli lednovému pádu střechy sportovní haly v České Třebové. Viní je z obecného ohrožení z nedbalosti. Konstrukce se zřítila 14. ledna při florbalovém zápase, všichni lidé stihli utéct. Koho konkrétně stíhá, zatím policie odmítá uvést. Podle České televize jde o projektanty. Střechu stavěla firma Cecolegno, která na sebe v polovině května podala insolvenční návrh. V jeho odůvodnění píše, že pád střechy způsobila chyba projektantů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek