Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z Česka, které se dějí právě teď

3 důležité věci z Česka, které se dějí právě teď

Usnesení, které ČSSD zakazuje spolupráci s komunisty, je podle premiéra Bohuslava Sobotky přežité. Případná vládní spolupráce by podle něj nebyla problém. Novým ředitelem zahraničního odboru prezidenta republiky bude Rudolf Jindrák, co dalšího se v Česku děje?

Konec bohumínského usnesení

Předseda vlády a ČSSD Bohuslav Sobotka považuje bohumínské usnesení, které sociální demokracie přijala v roce 1995 a zakazuje jí spolupráci například s KSČM, za přežité. Případná vládní koalice sociální demokracie a komunistů by podle něj nebyla problém. Podobný názor má i prezident Miloš Zeman, který by se jejímu jmenování nebránil. Na rozdíl od Sobotky ale věří, že o zrušení usnesení by se mělo rozhodnout na sjezd ČSSD.

Střídání na zahraničním odboru prezidenta ČR

Ředitel zahraniho odboru prezidenta republiky Hynek Kmoníček už počítá dny do odletu do Spojených států, kde se má stát českým velvyslancem. V procesu zvaném agrément, což je vyslovení souhlasu státem, kde bude ambasador působit, mu podle zasvěcených zdrojů z diplomacie chybí jen finální podpis. Na Hradě ho vystřídá Rudolf Jindrák, který tam zamíří z Úřadu vlády. Kmoníček bude prezidentovi nadále radit i ze zámoří.

Naděje pro rozbité silnice

Stát by mohl dát na opravy silnic druhých a třetích tříd až čtyři miliardy korun, oznámil dnes ministr financí Andrej Babiš. Ministr dopravy Dan Ťok původně avizoval, že stát dá letos krajům na opravy silnic nižších tříd dvě miliardy. 

Financování oprav silnic nižších tříd tento týden probírali hejtmani na jednání s prezidentem Milošem Zemanem. Prezident hejtmanům řekl, aby za ním v létě přijeli do Lán, kam chce pozvat i ministryni pro místní rozvoj Karlu Šlechtovou (za ANO), aby projednali financování oprav silnic z fondů Evropské unie. Zeman míní, že kraje by měly více využívat integrovaný regionální operační program. Také Babiš dnes zástupcům krajů vyčetl, že na opravy silnic málo čerpají evropské peníze.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek