Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z Česka, které se dějí právě teď

3 důležité věci z Česka, které se dějí právě teď

Směrnici o zbraních chce napadnout Česko u soudu.  Důchodci si polepší o 500 korun a Radek Banga získá ocenění za jeho postoj na Českých slavících kvůli oceněné skupině Ortel. Co se dnes v Česku vyplatí sledovat? 

Česká republika bude žalovat EU kvůli směrnici o zbraních

Česká republika má připravenou žalobu, kterou chce použít proti směrnici o zbraních Evropské unie. Ministr vnitra Milan Chovanec to dnes během jednání vlády řekl novinářům. Česká republika může žalobu podat ve chvíli, kdy směrnice bude zapsána ve věstníku EU a začne platit. Podle Chovance to může být přibližně za měsíc a půl.

Důchodci si polepší

Důchodci by si podle slov premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) měli v příštím roce polepšit o 500 korun. Pro státní kasu by to podle Babiše mu znamenalo nárůst o 22,3 miliardy korun, a roční výdaje na důchody by se tak zároveň přiblížily 450 miliardám korun. Novinářům to dnes řekl ministr financí Andrej Babiš (ANO).

Radek Banga získá ocenění za odvážný občanský postoj

Cenu Františka Kriegla, kterou každoročně uděluje Nadace Charty 77, tento rok získá zpěvák a hudebník Radek Banga. Ocenění získal za „odvážný občanský postoj“, když při loňském vyhlašování hudebních cen Zlatý slavík protestoval proti ocenění skupiny Ortel. Texty a projev kapely využívají nepřijatelnou rasistickou a xenofobní rétoriku, na což Banga při ceremoniálu reagoval odchodem ze sálu, připomněla dnes nadace v tiskové zprávě. Cenu obdrží Banga v květnu v rezidenci pražských primátorů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek