Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Tripartita projedná růst minimální mzdy, prezident Miloš Zeman přijede na návštěvu Jihomoravského kraje. Co dalšího se dnes vyplatí sledovat?  

Tripartita projedná růst minimální mzdy i zaměstnávání cizinců

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů budou dnes projednávat návrhy na zvýšení minimální mzdy pro příští rok. Ministerstvo práce navrhuje zvýšení minimální mzdy od ledna o 1200 korun na 12 200 korun. Odbory žádají přidání o 1500 korun. Zaměstnavatelé jsou proti výraznému růstu nejnižšího výdělku, svou představu chtějí ministrům a předákům oznámit na dnešním jednání. Tripartita se dále bude zabývat i plánem podpory malých a středních podniků či opatřeními k restrukturalizaci Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje. Tripartita se zaměří také na aktuální čerpání peněz z fondů Evropské unie.

Zeman přijede na jih Moravy, část zastupitelů ho nepřivítá

Prezident Miloš Zeman navštíví Jihomoravský kraj, kde ho poprvé z pozice hejtmana přivítá Bohumil Šimek zvolený za hnutí ANO. Hlava státu se setká se zastupiteli, zástupci měst a obcí, policie a hasičů. Na přivítání však budou chybět zastupitelé z KDU-ČSL, TOP 09 a z hnutí Žít Brno, kteří nesouhlasí se Zemanovým vystupováním. Prezident v kraji navštíví firmy a na setkáních bude debatovat s občany. Zeman přijede do Jihomoravského kraje jako prezident počtvrté. Naposledy na jižní Moravu zavítal ještě za minulého vedení kraje v roce 2016.

Na dnešek připadá den daňové svobody

Na dnešní den připadá podle výpočtů Liberálního institutu den daňové svobody. Označuje se tak pomyslný okamžik, od kterého jde veškerá mzda na konto občana, do té doby veškerý jeho příjem připadá státu. Loni tento den připadl na 2. června. Češi tak na stát letos pracovali 149 dní, což je nejméně od roku 2000. Letošní den daňové svobody je v ČR o den později, než je průměr zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Celosvětově nejlepšího výsledku dosáhlo letos Irsko, kde si připomněli den daňové svobody 20. dubna. Následuje Jižní Korea s 26. dubnem. Naopak nejpozději bude den daňové svobody ve Finsku (28. července) a Francii (25. července).

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek