Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Při včerejší autonehodě policejního BMW za čtyři miliony korun ve voze seděl i zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš, policie však o dalších informacích kolem nehody mlží. Jaké další zprávy z Česka by vám dnes neměly uniknout?

Policie mlží o nehodě policejního BMW, kde seděl i Zemanův muž Kruliš

V luxusním policejním voze BMW i8, které včera v noci havarovalo na dálnici D1 na Brněnsku, podle serveru Aktuálně.cz seděl i zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš. Ten po nehodě automobilu v hodnotě čtyř milionů leží s vážnými zraněními v nemocnici. Policisté auto dostali před necelými třemi týdny na zápůjčku. Co v něm Kruliš dělal, zatím nikdo nevysvětlil. Jak pro INFO.CZ uvedla policejní mluvčí, k nehodě došlo během předváděčky, která byla součástí návštěvy prezidenta Zemana na jižní Moravě. Prezident však podle informací INFO.CZ na místě vůbec nebyl.

Dnes si Češi naposledy zapálí v restauracích

Protikuřácký zákon, který zítra vstupuje v platnost, zakazuje kouření ve veřejných uzavřených prostorách, výjimku na kouření elektronických cigaret mají restaurace. Pokuty provozovatelům restaurací a dalších veřejných prostor, kterých se protikuřácký zákon týká, se budou podle ministerstva zdravotnictví udělovat až za 90 dní, tedy na konci srpna. Restaurace a další provozovatelé mají tento čas na upravení prostor. Podle ministerstva zdravotnictví budou nadále moci fungovat kuřárny v nákupních centrech a na letištích a s kuřáckých koutkem se počítá i pro zoologické zahrady.

Krize výrazně otřásla důvěrou v prezidenta i vládu

Podle nového šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) vládní krize silně podkopala důvěru Čechů v prezidenta Miloše Zemana i ve vládu Bohuslava Sobotky. Podle květnového průzkumu Zemanovi vyjádřilo důvěru 41 % respondentů, což je o 15 procentních bodů méně než v předešlém měsíci. Vládě důvěřuje pouhých 23 % veřejnosti, téměř tři čtvrtiny (74 %) jí v průzkumu CVVM vyjádřily nedůvěru. Oproti dubnu tak důvěra Čechů ve vládu poklesla o 17 procentních bodů. S politickou situací obecně je spokojeno pouhých 10 % Čechů, což je nejhorší výsledek za posledních několik let.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek