Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Okolnosti nehody policejního auta v Brně jsou stále nejasné. Podle některých svědectví luxusní vůz za čtyři miliony korun proti předpisům možná řídil i sám Vladimír Kruliš. Ministryně Kateřina Valachová měla k dnešnímu dni skončit v čele resortu školství, zatím ale zůstává. A co dalšího se dnes v Česku stalo?

Kolem nehody policejního sporťáku stále panují nejasnosti, řídil ho možná sám Kruliš

Kolem nehody luxusního policejního BMW i8, která se stala v pondělí kolem desáté hodiny večerní na Brněnsku, panují stále nejasnosti. Byť policie tvrdí, že za volantem seděl její příslušník, v médiích se objevily informace, že auto řídil zástupce hradního protokolu Vladimír Kruliš. Oba muži utrpěli při nehodě vážná zranění a leží v brněnské nemocnici. Policie dostala luxusní hybridní vůz v ceně čtyř milionů korun od firmy Invelt k testování v první polovině května. Využívat ho měli hlavně policisté z dálničního oddělení. Není jasné, jak je možné, že v něm jel i Kruliš.

Valachová zatím zůstává, svoji demisi ale nestahuje

Ministryně školství Kateřina Valachová chce obhájit kariérní řád učitelů ve sněmovně a práci na novele dokončit. Uvedla to na briefingu po jednání Senátu, který novelu vrátil se změnami poslancům. Demisi, kterou Valachová podala k dnešnímu datu kvůli kauze se sportovními dotacemi, nestahuje. O situaci bude mluvit s premiérem Bohuslavem Sobotkou, termín neuvedla. Prezident Zeman řekl, že pokud si to Valachová nerozmyslí, odvolá ji po návratu z Vietnamu, tedy po 10. červnu.

Bělobrádek by obnovil poplatky ve zdravotnictví

Vysoké náklady na léčbu vážně nemocných pacientů jsou podle předsedy lidovců Pavla Bělobrádka důvodem, proč by se mělo zvážit opětovné zavedení poplatků za hospitalizaci. Lídr KDU-ČSL to prohlásil na tiskové konferenci při příležitosti světového dne roztroušené sklerózy, kterou sám trpí. Bělobrádek si od případného opětovného zavedení poplatků za hospitalizaci slibuje, že by se více peněz dostalo na léčbu vážně nemocných pacientů. Na příkladu nemocných roztroušenou sklerózou vicepremiér demonstroval, jak vypadá situace v současnosti. Z dvaceti tisíc lidí, kteří chorobou trpí, se jich pouze šest tisíc dočkalo účinné, ale drahé biologické léčby.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek