Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Kabinet dnes opět projedná další pokud o změnu pravidel registru smluv či novou policejní koncepci, Český statistický úřad zveřejní data o vývoji mezd za první čtvrtletí letošního roku. Jaké další události na nás dnes v Čechách čekají?

Vláda projedná další pokus o změnu pravidel registru smluv

Vláda se na dnešním jednání bude opět zabývat dalším pokusem o změnu zákona o registru smluv. Podle sněmovního návrhu by mohly některé státní podniky a společnosti s většinovou účastí státu, krajů a obcí a národní podnik Budějovický Budvar dostat částečnou výjimku z povinného zveřejňování smluv v internetovém registru. Vláda podle předběžného stanoviska návrh podpoří a navíc se vysloví pro schválení předlohy ve Sněmovně zrychleně v prvním čtení. Ministři na schůzi rozhodnou rovněž o vytvoření funkce vládního zmocněnce pro kandidaturu Česka na umístění Evropského orgánu pro bankovnictví, který nyní sídlí v Londýně. Na funkci je navržen Karel Dobeš. Kabinet se vrátí také k aktualizaci policejní koncepce, která počítá s náborem 4000 nových policistů a debatě o obslužnosti venkova.

ČSÚ zveřejní výši průměrných mezd

Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní údaje o vývoji průměrných mezd v prvním čtvrtletí. Podle odhadů analytiků se průměrná mzda zvýšila zhruba o pět procent, reálný růst mezd, tedy po odečtení inflace, bude kolem 2,5 procenta. "Odměňování zaměstnanců se s přelomem roku posunulo do rychlejší dráhy, k čemuž přispěly zejména čím dál palčivější nedostatek volné pracovní síly a razantní zvýšení minimální mzdy. Meziroční růst nominální mzdy zřejmě dosáhl nejvyšší hodnoty od roku 2008," myslí si hlavní ekonom banky UniCredit Pavel Sobíšek. 

Soud rozhodne v kauze tragédie na Orlíku

Písecký soud dnes oznámí rozsudek nad mladíkem, který podle obžaloby loni na vodním skútru na Orlíku usmrtil osmnáctiletou dívku. Státní zástupce viní řidiče skútru Christopha Steinerta z usmrcení z nedbalosti, za což mu hrozí až šestiletý trest. Podle žalobce devatenáctiletý mladík porušil povinnost zachovávat přiměřenou opatrnost a chovat se tak, aby nebyla ohrožena bezpečnost a plynulost plavebního provozu. Odborné stanovisko tvrdí, že tragickou nehodu zavinil řidič skútru. Podle posudku měl dát Steinert přednost lodi, na níž byla dívka se svým přítelem.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek