Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Poslanecká sněmovna má ve středu na programu projednávání zbraňové novely a změny zákoníku práce, Nejvyšší soud by měl rozhodnout v kauze Rath. Co dalšího se dnes v Česku bude dít? 

Sněmovna bude projednávat zbraňovou novelu

Poslanecká sněmovna bude projednávat ústavní novelu, jež by posílila právo držitelů zbraní zasáhnout v případě potřeby k zajištění bezpečnosti Česka. Na návrh ČSSD by se poslanci měli zabývat ve středu také spornými změnami zákoníku práce, které vzbudily pozornost hlavně kvůli úpravám práce z domova. Řešit by sněmovna měla i předlohu o rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu, který by mohl prověřovat hospodaření s téměř všemi veřejnými penězi.

Nejvyšší soud nejspíše rozhodne v kauze Rath

Nejvyšší soud dnes bude pokračovat v projednávání stížnosti pro porušení zákona, kterou v korupční kauze bývalého středočeského hejtmana za sociální demokracii Davida Ratha podal ministr spravedlnosti Robert Pelikán. Očekává se, že soud dnes o stížnosti rozhodne, senát už minulý týden vyslechl závěrečné návrhy. Středočeský krajský soud Ratha v červenci 2015 uznal vinným z přijímání úplatků v souvislosti s krajskými zakázkami a nepravomocně mu uložil 8,5 roku vězení. Odvolací senát rozsudek zrušil loni v říjnu.

V Praze se koná rozloučení s dirigentem Bělohlávkem

Ve Dvořákově síni pražského Rudolfina se dnes od 14:00 uskuteční veřejné smuteční rozloučení s šéfdirigentem České filharmonie Jiřím Bělohlávkem. S příchodem veřejnosti, která může vzdát hold slavnému dirigentovi do 17:00, se počítá hlavním vchodem Rudolfina. Ve foyer budou připraveny kondolenční knihy. Ve Dvořákově síni bude vystavena rakev se zesnulým. Světově proslulý dirigent zemřel po těžké nemoci 31. května, bylo mu 71 let.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek