Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Nový volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek dnes navrhne strategickému grémiu změnu vizuální části kampaně strany. Co dalšího se dnes bude dít v Česku? 

Zaorálek navrhne grémiu změnu podoby kampaně ČSSD

Úzké vedení ČSSD bude dnes na návrh nového volebního lídra Lubomíra Zaorálka jednat o změně vizuální části předvolební kampaně. Zaorálek chce, aby byla dynamičtější a měla jinou estetiku než návrh týmu kolem místopředsedy Jana Birkeho, který minulý týden dal k dispozici místo volebního manažera. Personální změny ve volebním štábu Zaorálek podle svých slov zatím nestihl připravit a plánuje je představit v první polovině příštího týdne. Vizuální podobu kampaně zatím strana neschválila, program představila v sobotu. Slibuje v něm například průměrný plat 40 000 korun měsíčně do pěti let, progresivní zdanění i určitou formu milionářské daně nebo rychlejší zdravotní péči.

Zeman bude na Žofínském fóru hovořit o národních zájmech

Prezident Miloš Zeman dnes vystoupí v pražském paláci Žofín v rámci fóra, které se bude zabývat českým národním zájmem. Zeman by měl podle organizátorů hovořit například o efektivním fungování státu, důvěře a nedůvěře občanů v politiku a politické představitele nebo o prosazování českých zájmů v Evropě a ve světě. Zemanův projev by měl začít hodinu po poledni. Prezident na Žofínském fóru vystoupil i v minulém roce. Hovořil tehdy například o svých zahraničních cestách, kritizoval protiruské sankce a varoval před poklesem ekonomiky.

Ceny u čerpacích stanic v Česku jsou nejnižší za půl roku

Pohonné hmoty u čerpacích stanic v Česku opět zlevnily a jejich ceny jsou nejníže za půl roku. Průměrná cena benzinu Natural 95 klesla za uplynulý týden o 21 haléřů na průměrných 30,04 koruny za litr. Nafta ve středu stála v průměru 28,89 Kč/l, a byla tak o 24 haléřů levnější než před týdnem. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje. Ceny u čerpacích stanic v Česku se snižují zhruba dva měsíce. Pokles začal ve druhé polovině dubna, kdy byl litr benzinu i nafty o víc než korunu dražší než nyní.