Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Česká národní banka se na měnovém zasedání bude zabývat nastavením měnové politiky, v Poslanecké sněmovně zatím budou na pořadu dne pravidelné interpelace. Co dalšího se dnes bude dít v Česku?

ČNB bude jednat o úrokových sazbách

Bankovní rada České národní banky (ČNB) bude jednat o nastavení měnové politiky. Podle odhadů analytiků rada nechá úrokové sazby beze změny. Vyjádření rady lze podle nich čekat v obdobném duchu jako v posledních dnech, kdy několik členů bankovní rady včetně guvernéra Jiřího Rusnoka uvedlo, že posilování koruny může zvyšování úrokových sazeb oddálit. Podle ekonomů přistoupí ČNB ke zvyšování sazeb nejdříve ve druhém pololetí. „Měnové zasedání ČNB příští týden bude patřit k těm, na které se brzy zapomene. V nastavení sazeb ke změně tentokrát nedojde a signály, kdy by se tak mohlo stát, centrální bankéři vyslali již před zasedáním," uvedl hlavní ekonom UniCredit Bank Pavel Sobíšek.

Poslanci se budou zabývat interpelacemi

Poslanci se budou dnes zabývat zejména interpelacemi na členy vlády. Na programu jsou také některé mezinárodní smlouvy. Patří k nim například dohoda o politickém dialogu mezi Evropskou unií a Kubou, k jejímž cílům patří rozšíření hospodářské a rozvojové spolupráce i větší možnosti společného postupu na mezinárodní úrovni. Sněmovna by se mohla dostat rovněž k dohodě o spolupráci s Afghánistánem.

Praha hostí mezinárodní křesťanský festival

V Praze dnes začíná mezinárodní křesťanský festival Awakening Europe Praha, který potrvá do neděle. V holešovické Tipsport Areně vystoupí čeští i zahraniční kazatelé. Program nabídne také multižánrové koncerty, životní svědectví, praktické biblické vyučování, workshopy a doprovodné umělecké aktivity v ulicích hlavního města. Festival má být povzbuzením pro křesťany a posílením jejich víry, nemá propagovat žádnou konkrétní církev. Organizátoři odkazují k letošnímu pětistému výročí reformace.