Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Poslanecká sněmovna na konci týdne bude jednat o nižších limitech pro doplatky na léky, v Karlových Varech začne 52. ročník mezinárodního filmového festivalu. Co dalšího se dnes v Česku děje?

Poslanci budou schvalovat nižší limity pro doplatky za léky

Poslanci projednají růst plateb za státní pojištěnce a snížení roční hranice pro doplatky za léky u dětí a seniorů. Před schválením jsou také mírnější podmínky pro poskytování dotací na zvláštní pomůcky zdravotně postiženým lidem, veterinární novela a návrh zákona o vztazích obou parlamentních komor. Roční limit doplatků za léky pro děti do 18 let a seniory od 65 let by se měl snížit z 2500 na 1000 korun, u důchodců nad 70 let na 500 korun.

Ve Varech začíná MFF, cenu dostane Thurmanová i Affleck

Předáním prvních ocenění večer ve Velkém sále karlovarského Thermalu začne 52. ročník mezinárodního filmového festivalu. Zvaní hosté i fanoušci před hotelem pozdraví americkou herečku a producentku Umu Thurmanovou, která, stejně jako její krajan Casey Affleck, dostane Cenu prezidenta festivalu. Hostem slavnostního ceremoniálu bude i americký skladatel James Newton Howard, osmkrát nominovaný na Oscara, který převezme Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Ve školách se rozdá vysvědčení, začnou letní prázdniny

Na většině základních a středních škol se dnes bude rozdávat vysvědčení a dětem začnou letní prázdniny. Na poslední poslední školní den se však připravují nejen děti, ale i policisté. Děti totiž bývají natěšené na začínající prázdniny a na silnicích jsou často neopatrné. Policie proto na mnoha místech posílí hlídky a bude na školáky dávat pozor na přechodech. Například pražští strážníci budou také kontrolovat, zda si děti nekupují alkohol. Poprvé dnes ve své funkci předá vysvědčení žákům ministr školství Stanislav Štech, který navštíví Základní školu Tomáše Garrigua Masaryka v Podbořanech.