Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Ministerstvo vnitra přišlo s plánem, jak pomoct při řešení migrační krize Itálii. A Karlovy Vary čeká předposlední den mezinárodního filmového festivalu. Jaké zprávy z Česka by vám dnes neměly uniknout?

Vnitro nabízí Itálii na řešení migrace policisty a EU 21 milionů

České ministerstvo vnitra navrhne vládě poskytnout Evropské unii téměř 21 milionů korun na řešení přílivu uprchlíků z Libye a Itálii slibuje poslat na pomoc policisty. Ministr vnitra Milan Chovanec to napsal svému italskému protějšku Marcovi Minnitimu v dopise, zveřejněném včera na webu úřadu. Přerozdělování uprchlíků podle kvót ale české vnitro dále odmítá. Návrhy pomoci Itálii, která je přetížená migrační krizí, představila v úterý Evropská komise a pomoc včera podpořili ministři vnitra zemí EU. Počítají například s podporou libyjských úřadů prostřednictvím projektů za 46 milionů eur (přes 1,2 miliardy Kč) nebo s vyšším financováním kroků k řízení migrace na italské straně za 35 milionů eur (asi 945 milionů Kč).

Předposledním dnem pokračuje karlovarský festival

Návštěvníky 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech dnes čeká předposlední den. S novináři se setká americký herec a hudebník Jeremy Renner, který v sobotu převezme od Jiřího Bartošky Cenu prezidenta festivalu. Držitel dvou oscarových nominací hrál například ve snímku Smrt čeká všude, byl hvězdou akční série Avengers, filmu Captain America a dvou pokračování Mission Impossible. Dnes odpoledne tu představí svůj snímek Wind River, který získal v Cannes v soutěži Un Certain Regard Cenu za režii. V poledne budou svou činnost a vývoj filmového trhu bilancovat členové Asociace producentů v audiovizi.

Ceny pohonných hmot od minulého týdne znovu klesly

Ceny benzinu a nafty dále klesají. Nejprodávanější benzin Natural 95 ve srovnání s minulým čtvrtkem zlevnil o 16 haléřů na průměrných 29,68 Kč/l. Litr nafty stojí v průměru 29,63 Kč/l, což je o pět haléřů méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje. Nejdražší pohonné hmoty zůstávají v Praze. Řidiči v hlavním městě zaplatí za benzin průměrně 30,76 Kč/l. Nad třicetikorunovou hranicí je Natural 95 už pouze v Jihomoravském kraji, ve středních Čechách pak stojí přesně 30 Kč/l. Naftu nabízejí čerpací stanice v metropoli za průměrných 29,76 Kč/l. Naopak nejnižší průměrná cena pohonných hmot je v Pardubickém kraji. Za benzin se tam platí 29,16 Kč/l, za naftu 27,80 Kč/l.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek