Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

V České republice začíná protivzdušné velké mezinárodní cvičení stovek vojáků z několika zemí; vláda bude jednat mimo jiné o bezpečnosti munice a pravidlech pro držení zbraní. Co dalšího se dnes v Česku bude dít? 

Stovky vojáků budou cvičit protivzdušnou obranu

Pro více než 500 vojáků ze šesti zemí dnes začíná v České republice rozsáhlé mezinárodní cvičení protivzdušné obrany Tobruq Legacy 2017. Koná se zároveň i na území Litvy a Rumunska, celkem se do něj zapojí 1700 vojáků deseti armád Severoatlantické aliance. Jednotky budou procvičovat spolupráci při pozemní protivzdušné obraně, uvedlo ministerstvo obrany. Na závěr akce jsou plánovány ostré střelby. Cvičení se koná mezi 10. a 23. červencem, kromě českých vojáků se do něj zapojí i příslušníci armád Litvy, Lotyšska, Maďarska, Polska, Rumunska, Slovenska, Slovinska, Velké Británie a USA. 

Vláda projedná nákup raketometů

Vláda projedná několik nařízení, která se týkají bezpečnosti munice a pravidel pro držení zbraní. Na jednání kabinetu zazní také informace ministerstva obrany o plánovaném nákupu protiletadlových raketometů za zhruba miliardu korun. Návrhy zákonů na programu jednání nejsou, ministři už dříve avizovali, že na schválení nově předložených návrhů zákona už nezbývá do voleb čas. Členové kabinetu se budou zabývat i akčním plánem na hospodářské oživení Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje, které byly zasaženy útlumem těžby uhlí. Uskutečnění plánu si v příštích třech letech vyžádá zhruba 42 miliard Kč, z toho 6,1 miliardy letos.

Průvod obřích loutek Prahou odstartuje festival

V Praze začíná devátý ročník festivalu pouličního divadla Za dveřmi. Do 13. července divákům představí to nejlepší z klauniády a nového cirkusu v podání českých i zahraničních souborů. Festival dnes odpoledne odstartuje pestrobarevným průvodem obřích loutek centrem Prahy, které budou doprovázet artisté na chůdách. Z domácích umělců se představí žonglérské duo Bratři v tricku, pro které není problém zalyžovat si uprostřed července. Doplní je Amanitas Fire Theatre, V.O.S.A. Theatre, jehož členové mimo jiné prezentovali Česko na Expu 2010 v Šanghaji, či Divadlo Continuo.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek