Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Poslanci budou ve středu schvalovat návrh nového památkového zákona a kariérního řádu učitelů, soud v Českých Budějovicích mezitím vynese rozsudek nad mladíkem, který pod vlivem drog usmrtil policistu. Co dalšího se v Česku dnes děje?  

Poslanci budou schvalovat kariérní řád učitelů

Poslanci by dnes měli schvalovat návrh o zavedení kariérního řádu učitelů a nový památkový zákon, od něhož si ministerstvo kultury slibuje zlepšení a zprůhlednění péče o památkový fond. Senátoři v novele navrhli vyšší příplatky třídním a některým dalším učitelům a zrušení některých specializovaných činností. K památkovému zákonu se sešly desítky pozměňovacích návrhů, bude čelit i návrhu na zamítnutí.

Soud vynese rozsudek nad mladíkem, který zabil policistu

Krajský soud v Českých Budějovicích by dnes měl vynést rozsudek nad mladíkem, který loni napadl a zranil dva policisty, z nichž jeden na následky zranění zemřel. Státní zástupce pro osmnáctiletého Lukáše Hajného navrhl trest za vraždu v horní hranici sazby, která je 12 až 20 let. Obžalovaný by měl podle žalobce také poškozeným zaplatit odškodnění téměř půl milionu korun. Hajný loni 18. prosince ve Velicích, části obce Dříteň na Českobudějovicku, napadl podle obžaloby dva policisty dřevěnou tyčí a nožem.

Úřad práce zveřejní data o vývoji nezaměstnanosti

Úřad práce zveřejní v 9:00 informace o červnovém vývoji na trhu práce. Podle odhadů analytiků nezaměstnanost v červnu dále klesla na čtyři procenta z květnových 4,1 procenta. Důvodem je rostoucí ekonomika, v plném proudu je navíc sezonní zaměstnávání, například v gastronomii, zemědělství nebo stavebnictví. Podle analytika společnosti Cyrrus Lukáše Kovandy trh práce v České republice vykazuje známky přehřívání. Upozornil, že průmyslníci se kvůli nedostatku vhodné pracovní síly potýkají s rostoucím objemem nedodělků. Zejména v oblastech průmyslových zón klesla míra nezaměstnanosti na minima. „V ČR nadále nenajdeme jediný okres, v němž by míra nezaměstnanosti převyšovala deset procent, což je historicky bezprecedentní situace," poznamenal.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek