Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Česká národní banka dnes bude rozhodovat o úrokových sazbách, které by se mohly od roku 2008 poprvé zvýšit. Zasedání rady tak bude ostře sledované. Jaké další zprávy z domova se dnes vyplatí sledovat? 

ČNB dnes rozhodne o zvýšení úrokových sazeb

Bankovní rada České národní banky dnes bude jednat o úrokových sazbách a zveřejní novou makroekonomickou prognózu. Ekonomové nevylučují, že by rada mohla úrokové sazby zvýšit. ČNB naposledy hýbala s úrokovými sazbami v listopadu 2012, kdy je snížila na současnou minimální úroveň. Základní úroková sazba tak od té doby činí 0,05 procenta. Naposledy bankovní rada sazby zvýšila v únoru 2008, základní úroková sazba tehdy stoupla na 3,75 procenta. Od té doby ČNB sazby snižovala. Podle hlavního ekonoma Cyrrus Lukáš Kovandy lze dnes očekávat nejnapínavější zasedání rady od listopadu 2012, pravděpodobnost zpřísnění měnově politiky odhaduje na 60 procent.

Výstava na Žižkově připomene Olgu Havlovou a její nadaci

V žižkovské výstavní síni Atrium dnes začne výstava fotografií Olga Havlová a Výbor dobré vůle. Putovní přehlídka připomínající první ženu bývalého českého prezidenta Václava Havla a její působení v sociální oblasti potrvá tři týdny. Výstavu dnes zahájí lékařka, někdejší disidentka a ředitelka Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové a také přítelkyně bývalé první dámy, Milena Černá a po vernisáži zahraje kapela Plastic People of the Universe. Návštěvníci výstavy si budou moci prohlédnout 33 fotografií umístěných na 26 plakátech, na kterých je Olga Havlová zobrazena při setkávání s dětmi i dospělými se zdravotním postižením, ale také s různými osobnostmi, například s princeznou Dianou, hercem Alainem Delonem či španělskou princeznou Kristýnou.

Ceny pohonných hmot stagnují, benzin stojí v průměru 29,55 Kč/l

Ceny pohonných hmot víceméně stagnují. Benzin Natural 95 za uplynulý týden zdražil v průměru o haléř na 29,55 koruny za litr, nafta o dva haléře zlevnila na 28,40 koruny za litr. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje. Nejdražší pohonné hmoty zůstávají v Praze. Řidiči v hlavním městě zaplatí za benzin průměrně 30,39 Kč/l a za naftu 29,39 Kč/l. V žádném jiném regionu Česka jejich cena nepřekročila 30 korun za litr, respektive 29 korun za litr. Nejlevněji natankují řidiči benzin v Ústeckém kraji, kde stál ve středu Natural 95 v průměru 29,16 Kč/l, nafta vyjde motoristy nejlevněji v Královéhradeckém kraji, na 27,71 koruny za litr. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek