Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Andreji Babišovi hrozí statisícová pokuta kvůli jeho knize O čem sním, když náhodou spím. Prezident Miloš Zeman zakončí setkáním s generálním tajemníkem OSN a českými krajany pracovní návštěvu USA. Soud začne projednávat žalobu firmy Grandi Stazioni na České dráhy a SŽDC. Co důležitého z domova byste dnes měli vědět?

Babišovi hrozí pokuta kvůli jeho knize

Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí zahájil správní řízení s hnutím ANO. Důvodem je kniha předsedy hnutí Andreje Babiše O čem sním, když náhodou spím, která podle úřadu nebyla náležitě označena povinnou informací o zadavateli a zpracovateli. Informoval o tom dnes server iRozhlas.cz. Hnutí ANO se tak mohlo dopustit přestupku, za což mu hrozí pokuta až 100.000 korun. Babiš knihu představil letos v červnu jako součást vize hnutí do roku 2035, podle úřadu ale publikace porušuje pravidla volební kampaně.

Zeman se sejde s generálním tajemníkem OSN

Setkáním s generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem a s českými krajany ukončí prezident Miloš Zeman pracovní návštěvu Spojených států. Schůzka s Guterresem by neměla být dlouhá. Oba politici by mohli hovořit o širší reformě OSN, o kterou se generální tajemník Spojených národů snaží. Zeman by také mohl Guterrese pozvat k návštěvě Prahy. Zpět do České republiky se Zeman vydá odpoledne newyorského času (večer SELČ) do Prahy by měl dorazit ve čtvrtek brzy ráno.

Soud projedná žalobu na ČD a SŽDC

Obvodní soud pro Prahu 2 se začne zabývat jednou ze čtyř žalob italské společnosti Grandi Stazioni. Dnešní spor má určit, komu patří Fantova budova uvnitř pražského hlavního nádraží. Společnost podala čtyři žaloby na České dráhy a Správu železniční dopravní cesty (SŽDC) v souvislosti s ukončením pronájmu pražského hlavního nádraží. České dráhy loni hlavní nádraží prodaly SŽDC, která poté s italskou firmou ukončila spolupráci.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek