Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Výslechy čtyř svědků bude pokračovat projednávání kauzy spojené s privatizací těžební společnosti OKD. Soud tak naváže na poslední líčení ze začátku září, kdy jako svědek vystoupil premiér Bohuslav Sobotka. Jaké další zprávy z Česka by vám dnes neměly uniknout?

Soud vyslechne další svědky v kauze privatizace OKD

Výslechy čtyř svědků dnes bude soud pokračovat v projednávání trestní kauzy spojené s privatizací těžební společnosti OKD. Nejznámějším z nich je Jan Juchelka, který od poloviny 90. let působil ve Fondu národního majetku (FNM) a v době, kdy se vyjednávalo o prodeji státního podílu těžařské firmy, byl předsedou výkonného výboru. Juchelka je od letošního srpna předsedou představenstva a generálním ředitelem Komerční banky. Prodej akcií OKD schválila v roce 2004 vláda Stanislava Grosse (ČSSD). Podíl získala za 4,1 miliardy korun skupina Karbon Invest. Podle státního zástupce však byla tehdejší cena státního podílu nejméně 9,8 miliardy, a tak vznikla při prodeji škoda přes 5,7 miliardy korun.

Situaci kolem KLDR by podle Zemana mohlo vyřešit komando

Prezident Miloš Zeman si není jist, zda vyhrožování amerického prezidenta Donalda Trumpa Severní Koreji není spíše směšné, než produktivní. Řekl to včera večer v televizi Barrandov. Sankce podle něj nejsou cestou. Podotkl, že by situaci mohlo vyřešit komando, které by zabilo severokorejského vůdce Kim Čong-una. V pořadu Týden s prezidentem také uvedl, že se za svůj výrok o ruské anexi Krymu omlouvat nebude, a chystaný protest ambulantních specialistů a praktických lékařů kvůli podfinancování praxí a nárůstu byrokracie označil za šaškárnu. Protest je naplánován na 18. října, volby se konají 21. a 22. října. Organizátory Zeman označil za „přiblblíky“.

Rybáři zahájí třídenní výlov rybníku Rožmberk

Třeboňští rybáři dnes po roce opět začnou s výlovem největšího českého rybníka Rožmberk s rozlohou 647 hektarů. Očekávají srovnatelný výnos s minulými lety, což znamená přibližně 160 tun tržních ryb. ČTK to řekl předseda představenstva rybářství Třeboň Josef Malecha. Výlov každoročně láká desítky tisíc lidí. Výlov začal v 7:00. „Mezi sedmou a půl osmou začne zátah, trvá zhruba tři čtvrtě hodiny až hodinu. Pravidlo bývá, že kolem poledne se zátah opakuje. Denní výlov končí kolem třetí hodiny odpoledne. Zátah bývá vždycky komentovaný,“ řekl Malecha. Pod hrází rybníka budou ukázky rybářské techniky, rybářské muzeum, dětský koutek a další atrakce. Široká je gastronomická nabídka, k níž patří rybí polévky, filety, kapří hranolky i řízky.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek