Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Dnes se budou poprvé losovat ceny v účtenkové loterii. Lidé, kteří zaregistrovali své účtenky, mají šanci vyhrát hlavní výhru milion korun. Mezi dalšími výhrami je pak automobil v hodnotě 400 tisíc korun či 20 výher po 20 tisících korunách. Prezident Miloš Zeman se dnes sejde se zástupci politické strany TOP 09 k hodnocení povolební situace. Co dalšího se ve středu děje v České republice?

Dnes se losuje účtenková loterie

Dnes se budou poprvé losovat výhry v takzvané účtenkové loterii k elektronické evidenci tržeb, a to z účtenek zaregistrovaných a vystavených během října. Výherní kódy pěti hlavních cen ministerstvo financí zveřejní dnes před hlavními večerními zprávami v televizi Prima, tedy v 18:53. Následně v 19:00 úřad zveřejní kompletní výherní listinu na internetové stránce loterie. Účtenky do dnešního slosování bylo možné zaregistrovat do neděle. První výhra v loterii je milion korun, druhá je automobil Ford Focus Kombi za zhruba 400 tisíc korun a třetí je výhra 300 tisíc korun. Dále budou lidé moci například získat 20 výher po 20 tisících korunách, tisíc výher po jednom tisíci korun a 20 tisíc výher po stokoruně.

Zeman se sejde se zástupci TOP 09

Prezident Miloš Zeman se dnes na zámku v Lánech sejde k povolebnímu vyjednávání s představiteli strany TOP 09. Bude to předposlední v řadě schůzek prezidenta se stranami, které se dostaly do sněmovny. Mezi TOP 09 a Zemanem panuje napjatý vztah. Strana prezidenta dlouhodobě kritizuje kvůli jeho postojům, Zeman zase nedávno označil předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska za klauna. Zeman se již třetí týden postupně setkává s představiteli stran v pořadí podle jejich volebního výsledku, jeho jednání se týkají povolební situace. Strana TOP 09 už dříve oznámila, že nebude podporovat hnutí ANO při tvorbě menšinového kabinetu, pro jehož vznik se vyslovil i Zeman.

Nečasová u soudu přednese závěrečnou řeč

Jana Nečasová a trojice zpravodajců, kteří čelí obžalobě ze zneužití Vojenského zpravodajství, by dnes u Obvodního soudu pro Prahu 1 měli přednést závěrečné řeči. Konečný návrh přednese i právník obžalovaného zpravodajce Jana Pohůnka. Zbylí advokáti mluvili v úterý, všichni soudu navrhli, aby klienty obžaloby zprostil. Jednání se bude stejně jako v předchozích dnech odehrávat za zavřenými dveřmi, rozsudek soud vynese příští týden ve středu. Státní zástupci tvrdí, že Vojenské zpravodajství sledovalo na podzim 2012 na základě pokynu tehdejší šéfky premiérova kabinetu Nagyové a bez vědomí ministra obrany tehdejší ženu premiéra Petra Nečase Radku.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek