Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Dnes je tzv. Černý pátek, což znamená, že řada obchodníků nabízí výprodeje a různé výhodné akce. Podle obchodníků se prodeje v rámci Black Friday už vyrovnávají povánočním výprodejům. Ministerstvo vnitra oznámilo, kteří prezidentští kandidáti budou připuštěni k volbám. Co dalšího se u nás dnes děje?

Poslanci dnes budou volit místopředsedy Sněmovny

Poslanci dnes budou volit místopředsedy Sněmovny. Do tajné volby půjdou Petr Fiala (ODS), Vojtěch Pikal (Piráti), Tomio Okamura (SPD), Vojtěch Filip (KSČM) a Jan Hamáček (ČSSD). Plénum také zřídí sněmovní výbory kromě mandátového a imunitního výboru, který již vznikl. Členy je však naplní až později. Kandidátů na místopředsedy Sněmovny je pět stejně jako místopředsednických křesel. Dnešní volba může mít až dvě kola. V případě, že by se ani ve druhém kole některé místo nebo místa nepodařilo naplnit, bude vyhlášena nová volba. Uskutečnila by se patrně příští týden na další sněmovní schůzi.

Ministerstvo vnitra pustilo k prezidentským volbám všech 9 očekávaných kandidátů

Ministerstvo vnitra připustilo k prezidentským volbám všech devět kandidátů, jejichž úspěšná registrace se očekávala. Odmítnuto dnes naopak bylo zbývajících 11 uchazečů, kteří nedodali nominační podpisy v potřebném počtu. Na tiskové konferenci to řekl náměstek ministra vnitra Petr Mlsna.

Dnes je Černý pátek. Řada obchodníků spouští výprodeje

Řada e-shopů i kamenných obchodů dnes spustí výprodeje na tzv. Černý pátek. Nákupní svátek odstartuje předvánoční nákupní sezónu. Podle obchodníků se prodeje v rámci Black Friday už vyrovnávají povánočním výprodejům. Řada prodejců letos tuto akci spustila v předstihu či rozšířila na více dnů. Podle marketingových odborníků ale v ČR atraktivita slevových nabídek pokulhává. Oděvní řetězec C&A dnes nabídne slevu 20 procent na vše. Výprodeje v Expert Elektro potrvají ode dneška do 6. prosince. Přitom letos poprvé se slevy promítnou do zboží nabízeného nejen na e-shopu, ale i v kamenných prodejnách řetězce.