Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Poslanci dnes budou volit místopředsedu dolní komory. Jedná se již o druhou volbu a jediným kandidátem je Petr Fiala (ODS), který v první volbě neuspěl. Sněmovní mandátový a imunitní výbor se začne zabývat novou policejní žádostí o vydání předsedy a prvního místopředsedy hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Co dalšího se dnes v Česku děje?

Babiš seznámí Zemana se složením své chystané menšinové vlády

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš dnes na Pražském hradě seznámí prezidenta Miloše Zemana se složením své chystané menšinové vlády. Babiš o víkendu na svém facebookovém profilu napsal, že ještě shání obsazení ministerstva školství, o zbývajících členech kabinetu už má jasno. V uplynulých dnech odmítal prozradit jména kandidátů na ministry, uvedl pouze, že by ve vládě měli pokračovat dosavadní ministři ANO, životního prostředí Richard Brabec, dopravy Dan Ťok, obrany Martin Stropnický, spravedlnosti Robert Pelikán a pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Ne všichni ale podle něj zůstanou na stejném ministerstvu.

Sněmovna bude volit místopředsedu. Jediným kandidátem je Petr Fiala (ODS)

Poslanci budou dnes volit zbývajícího místopředsedu dolní komory. Jediným kandidátem je předseda ODS Petr Fiala. Sněmovna by také měla projednat nominace do výborů a založit stálé komise. Dále stanoví zasedací pořádek v jednacím sálu podle příslušnosti k poslaneckým frakcím. Volba místopředsedy bude už druhá. V pátek Fiala na ustavující schůzi jako jediný z pětice kandidátů neuspěl. Rozhodující pro dnešní volbu bude pravděpodobně postoj poslanců nejsilnější frakce hnutí ANO.

Sněmovní výbor se začne zabývat vydáním šéfů ANO ke stíhání

Sněmovní mandátový a imunitní výbor se dnes začne zabývat novou policejní žádostí o vydání předsedy a prvního místopředsedy hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Očekává se, že výbor k doporučení pro plénum nedospěje. Členové výboru by měli vybrat zpravodaje a dohodnout další proceduru. Jde například o Babišovo a Faltýnkovo pozvání na další jednání, aby se mohli k žádosti vyjádřit. Výbor by také mohl požádat policii o možnost nahlížení do spisu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek