Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Miloš Zeman se v Lánech setká s dvěma dalšími kandidáty na ministry. Včera už jednal s adeptkami na post ministerstva práce a ministerstva pro místní rozvoj. Širší vedení KSČM bude hodnotit vývoj povolebního vyjednávání. A co dalšího se dnes bude v Česku dít?

Zeman se sejde s dalšími kandidáty na ministry Babišovy vlády

Prezident Miloš Zeman se dnes odpoledne sejde na zámku v Lánech s dalšími dvěma kandidáty na ministry v připravovaném kabinetu Andreje Babiše (ANO). Ve středu Zeman jednal s kandidátkami na ministryně práce a pro místní rozvoj Jaroslavou Němcovou a Klárou Dostálovou, obě političky po schůzce oznámily, že se s hlavou státu v názorech na priority resortů shodly. Zeman oznámil, že se před jmenováním nového kabinetu setká s devíti politiky, kteří budou ve vládě nováčky. Chce se s nimi seznámit a mluvit s nimi o jejich záměrech na jednotlivých ministerstvech. Jednat nebude s pěticí ministrů ANO, kteří působili už v končící vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD), zdůvodnil to tím, že je zná z dřívějška a je s jejich prací spokojený.

Komunisté vyhodnotí výsledky povolebních vyjednávání

Širší vedení KSČM dnes vyhodnotí výsledky povolebních vyjednávání, jak je vede tým předsedy Vojtěcha Filipa. Zabývat se komunisté zřejmě budou i plánem na další kola jednání s vítězem voleb - hnutím ANO. Výkonný výbor může dát Filipovi mandát, podmínky pro případnou podporu menšinového kabinetu, který skládá premiér a šéf ANO Andrej Babiš, už nicméně KSČM formulovala. Tichou podporu vznikající vlády KSČM připustila pouze v mimořádné situaci. Při rozhodování o Sněmovně ale hlasovala spolu s ANO a SPD. O vládní spolupráci se všemi stranami chce Babiš jednat na základě připravovaného programového prohlášení v týdnu od 18. prosince. Menšinový kabinet, který jmenuje prezident Miloš Zeman ve středu, plánuje požádat Sněmovnu o důvěru začátkem nového roku.

Vyjdou nové statistiky nezaměstnanosti, očekávají se opět rekordně nízká čísla

Úřad práce ČR zveřejní údaje o nezaměstnanosti za listopad. Podle odhadů analytiků nezaměstnanost v listopadu klesla na 3,5 procenta z říjnových 3,6 procenta. V listopadu kvůli ukončování sezónních prací přitom většinou nezaměstnanost roste, nyní je ovšem za poklesem přetrvávající příznivý ekonomický vývoj. Počet lidí bez práce je rekordně nízký v celé Evropské unii. V říjnu se v EU snížila nezaměstnanost na 7,4 procenta a byla tak nejníže od listopadu 2008.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek