Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Prezident Miloš Zeman se setká s posledními třemi kandidáty na ministry, se kterými chce projednat jejich plány na jednotlivých rezortech. Do zámku v Lánech mají dorazit pravděpodobní ministři kultury Ilja Šmíd, školství Robert Plaga a zemědělství Jiří Milek. Jaké další zprávy by vás neměly minout? 

Prezident Zeman dnes ukončí schůzky s kandidáty na ministry

Prezident Miloš Zeman dnes ukončí schůzky s kandidáty na ministry. Dosud se v Lánech setkal se šesti adepty na členství v menšinovém kabinetu Andreje Babiše. Dnes odpoledne má v plánu přijmout poslední tři ministerské nováčky – do lánského zámku mají dorazit pravděpodobní ministři kultury Ilja Šmíd, školství Robert Plaga a zemědělství Jiří Milek. První kandidát je pozván na 13:00, poslední na 16:00. S dosavadními členy vlády se setkávat nebude. Schůzky s navrženými ministry Zeman zdůvodnil snahou se s nimi seznámit a prodiskutovat jejich záměry na jednotlivých ministerstvech.

Soud se začne zabývat kauzou muže, který zmanipuloval hru Bingo

Případ Pavla Fantyše, který byl v minulosti jako uprchlý odsouzen za zmanipulování televizní hry Bingo, dnes začne projednávat pražský městský soud. Muž v roce 1995 utekl do ciziny, dopaden byl letos v létě. Po převezení do Česka požádal o nové projednání případu. Za podvod by mu běžně hrozilo až deset let vězení, v původním líčení byl ovšem potrestán pěti lety odnětí svobody a soud nyní nesmí uložit přísnější trest. Podle obžaloby Fantyš podvodně získal nejméně 27 milionů korun. Do vysílání chodili výhry vyzvednout náhradníci, které sháněl prostřednictvím šestice mužů. Ti byli obviněni spolu s Fantyšem, soudy jim nakonec uložily podmíněné tresty. Nové řízení se jich týkat nebude.

ODS bude dnes hodnotit volby a řešit rozpočet

Širší vedení občanských demokratů bude dnes v Praze hodnotit výsledky říjnových sněmovních voleb a práce volebního štábu pod vedením šéfa sněmovního klubu strany Zbyňka Stanjury. Účastníci jednání vyslechnou také data o hospodaření strany v letošním roce a proberou návrh rozpočtu na příští rok. Ten začne pro občanské demokraty ostře - hned 13. ledna je čeká volební sjezd. V druhý den prvního kola prezidentských voleb se sejdou v Ostravě. Výsledky dosavadních nominačních konferencí napovídají, že předseda Petr Fiala má podobně jako první místopředsedkyně Alexandra Udženija pro pokračování ve funkci podporu. Na dosavadních pěti krajských konferencích získal nominace všude.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek