Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Premiér Andrej Babiš vyjede na první zahraniční cestu. Míří do Bratislavy. Na Trutnovsku začínají doplňovací volby do Senátu. Lidé mají poslední šanci písemně požádat o voličský průkaz. Co důležitého z Česka byste dnes měli vědět?

Babiš vyráží na první zahraniční cestu, jede na Slovensko

První oficiální zahraniční cesta premiéra Andreje Babiše povede dnes do Bratislavy, kde se dopoledne setká se svým slovenským kolegou Robertem Ficem. Součástí delegace budou také ministryně obrany Karla Šlechtová, ministryně financí Alena Schillerová a ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová. Hlavním tématem jednání rodáka z Bratislavy Babiše s Ficem bude podle úřadu české vlády dvoustranná česko-slovenská spolupráce, a to především v dopravní infrastruktuře, obraně a bezpečnosti nebo energetice.

Začínají senátní volby na Trutnovsku

Devět lidí se uchází o senátorskou funkci v doplňovacích volbách na Trutnovsku. Volební místnosti budou dnes otevřené od 14:00 do 22:00, v sobotu od 8:00 do 14:00. Volby ve volebním obvodu č. 39 se konají kvůli majiteli textilky Juta ve Dvoře Králové nad Labem Jiřímu Hlavatému (nezávislý za ANO). Loni byl Hlavatý díky preferenčním hlasům zvolen do sněmovny, čímž mu zanikl mandát senátora. Hlavatý pak oznámil, že o křeslo senátora bude usilovat znovu. Poslaneckého mandátu se vzdal.

Poslední šance požádat o voličský průkaz

Lidé mají dnes poslední šanci písemně požádat o voličský průkaz, pokud budou chtít koncem příštího týdne volit prezidenta a budou mimo svou domovskou obec. Jestliže si budou chtít pro průkaz dojít osobně na radnici či obecní úřad, čas mají ještě do příští středy. S průkazem bude možné hlasovat v kterékoli ze zhruba 15 tisíc volebních místností v ČR i v zahraničí.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek