Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

U olomouckého vrchního soudu začne soud kvůli případu solárních elektráren. Mezi obžalovanými je i bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková. Statistici zveřejní výsledky průmyslu za listopad. Zastaví se orloj Staroměstské radnice. Co důležitého z domova byste dnes měli vědět?

V Olomouci začne soud s Vitáskovou

Před olomouckým vrchním soudem stane devět obžalovaných v čele s bývalou předsedkyní Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alenou Vitáskovou kvůli případu solárních elektráren na Chomutovsku. Soud se bude rozsáhlou kauzou zabývat sedm jednacích dnů. Proti rozsudku brněnského prvoinstančního soudu se odvolalo osm z devíti obžalovaných a také státní zástupce, který podal odvolání v neprospěch šestice obžalovaných. Případ otevře odvolací soud téměř dva roky poté, co brněnský krajský soud vynesl rozsudek.

Statistici zveřejní výsledky průmyslu, stavebnictví a obchodu

Český statistický úřad zveřejní výsledky průmyslu, stavebnictví a obchodu se zahraničím za loňský listopad. V říjnu průmyslová výroba v Česku zrychlila meziroční růst na 10,5 procenta, stavební produkce stoupla o 5,9 procenta a zahraniční obchod vykázal přebytek 9,7 miliardy Kč, meziročně byl o pět miliard Kč nižší. Podle analytiků byla za říjnovým růstem průmyslu kombinace silné domácí i vnější poptávky a dvou pracovních dnů navíc.

Zastaví se orloj Staroměstské radnice

Zastaví se orloj Staroměstské radnice. Orloj, který je jednou z nejvyhledávanějšího pražských památek, čekají opravy. V restaurátorských dílnách bude pět až šest měsíců. Demontáž orloje začne poté, co budou po zastavení stroje všechny díly označeny a sepsány. Restaurování stroje orloje a apoštolů včetně dřevěných plastik bude stát zhruba 7,4 milionu korun bez DPH. Další dva miliony bude stát výroba nového kalendária, malba astrolábu a dvířek apoštolů.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>